5 marca 2023 r. odbyła się XI edycja projektu “Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Projekt ten jest ogólnopolską akcją organizowaną przez Fundację Wolność i Demokracja i w tym roku, mija pełna dekada od pierwszego biegu. Celem jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.
W marcu odbędzie się już VII edycja Dni Kultury Żydowskiej. Organizatorzy festiwalu przygotowali wiele ciekawych aktywności historyczno-kulturowych. Sprawdźcie cały harmonogram festiwalu!
Dzień pełen zabawy i tańcu odbył się w Raciborskim Centrum Kultury. Przedszkolaki przymierzali tradycyjne ubrania i kręcili się w tańcu pod okiem doświadczonych nauczycieli. Sprawdźcie, jak wyglądały szalone warsztaty!
W ogromie codziennej rutyny zapominamy o dbanie o swoje zdrowie i zdrowe nawyki. Naprzeciw potrzebom kobiet wychodzą Miasto Dąbrowa Górnicza i Stowarzyszenie Równe Babki. Sprawdźcie, co jest przygotowane!
10 lutego w Raciborskim Centrum Kultury odbył się zimowy koncert, gdzie miłośnicy muzyki mogli usłyszeć świąteczne hity czy kultowe utwory znanych autorów. Sprawdźcie, czym wykonawcy zaskoczyli gości koncertu!
Już od miesiąca w Katowicach działa Świetlica twórcza polsko-ukraińska. Świetlica jest świetnym miejscem dla integracji międzynarodowej i zdobycia nowych umiejętności artystycznych!
Kolumbijska Arabica? Wietnamska Robusta? Miłośnicy kawy mogą godzinami dyskutować na temat walorów smakowych kaw różnego rodzaju i pochodzenia. W Katowickim MCK odbędzie wydarzenie, które zjednoczy wszystkich miłośników kaw!
Wspaniała okazja na realizację swojej małej inicjatywy po raz kolejny otwiera się dla zainteresowanych. Na realizację najciekawszych mikro inicjatyw w Województwie Śląskim można otrzymać do 5000 złotych. Warto więc spróbować!
W ramach akcji “Zima w mieście”, od 16 do 27 stycznia w Raciborskim Centrum Kultury odbywały się warsztaty artystyczno-manualne przeprowadzone przez prawdziwych mistrzów swojego rzemiosła. Sprawdźcie, jak bawili się młodzi artyści!
31. Finał WOŚP Racibórz już za nami. Wszystkim chętnym pomocy czas umiliły wydarzenia zorganizowane przez raciborski sztab. Jeszcze 30 stycznia rozpoczęto rozliczanie zbiórek, z których już teraz odnotowano rekordową ilość zebranych pieniędzy.