Świetlica twórcza polsko-ukraińska

0
115

Już od miesiąca w Katowicach działa Świetlica twórcza polsko-ukraińska. Świetlica jest świetnym miejscem dla integracji międzynarodowej i zdobycia nowych umiejętności artystycznych!

Do końca roku będą otwarte drzwi dla polskich i ukraińskich dzieci w wieku od 4 do 14 lat w Świetlicy w Katowicach Mieście Ogrodów, w sali Muzykodromu. Celem projektu jest jednoczesne wsparcie i organizowanie czasu wolnego dla rodzin dotkniętych wojną w Ukrainie, ich edukacja artystyczna oraz integracja z lokalnym społeczeństwem. 

W ramach działań świetlicy odbędą się m.in. bezpłatne zajęcia artystyczne pod okiem dwóch sympatycznych pedagożek z Ukrainy: Oleny Dmytriievy i Kateryny Chruszczowej. Olena jest absolwentką Pedagogiki i Szkoły Muzycznej w Ukrainie. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w szkole muzycznej. Kateryna z kolei jest członkinią Stowarzyszenia Twórców Ukrainy i nie może żyć bez rękodzieła i pomagania dzieciom. Podczas muzycznych i plastycznych spotkań, uczestnicy będą mogli spędzić twórczo i ciekawie wolny czas, odkrywać i rozwijać własne zainteresowania, wzajemnie się poznać oraz dowiedzieć co nieco o kraju i kulturze kolegów i koleżanek.

Kolejne warsztaty odbędą się 25 i 26 lutego, o godz. 10.00 i 12.00

Wstęp dla dorosłych i dzieci jest bezpłatny. Obowiązują zapisy na warsztaty oraz na indywidualne lekcje gry na pianinie elektrycznym. Aby się zgłosić, należy napisać na adres mailowy: unicef@miasto-ogrodow.eu albo mariola.kulawik@miasto-ogrodow.eu. Warsztaty są przeprowadzane na pierwszym piętrze Katowice Miasto Ogrodów, przy pl. Sejmu Śląskiego 2 w sali Muzykodromu.

Serdecznie zachęcamy do zapisania się na warsztaty ze swoimi dziećmi i miłego spędzenia czasu w międzynarodowym towarzystwie!