FERIE ZIMOWE Z RCK: cz.2 artystyczno-manualnie

0
102

W ramach akcji “Zima w mieście”, od 16 do 27 stycznia w Raciborskim Centrum Kultury odbywały się warsztaty artystyczno-manualne przeprowadzone przez prawdziwych mistrzów swojego rzemiosła. Sprawdźcie, jak bawili się młodzi artyści!

Miłośnicy malarstwa świetnie odnaleźli się na zajęciach z Maksymilianem Rogulą. Sala RCK na I piętrze przemieniła się w pracownię malarską, gdzie zadaniem uczestników było odtworzenie  martwej natury. Ale zanim to nastąpiło, prowadzący wytłumaczył, jak pracować z cieniem, kolorami, formą i geometrią, przestrzennym ułożeniem obrazu. Niektórzy najpierw szkicowali, inni od razu przystąpili do działania z farbami. Dwudniowe warsztaty dla dwóch grup wiekowych zakończyły się wystawą malarską.

Po malarstwie przyszedł czas na rzeźbę w glinie, którą prowadziła Katarzyna Baron-Rogula. Zarówno młodsza, jak i starsza grupa stworzyły piękne formy przestrzenne:  zwierzęta i małe formy geometryczne. Tematyka była dowolna, bo to w końcu ferie, więc można było puścić wodze fantazji.

W świetlicy w Brzeziu codziennie można było się nauczyć czegoś nowego pod czujnym okiem Agnieszki Patalong. Pierwszego dnia uczestnicy warsztatów uczyli się robić naturalne mydełka, drugiego dnia szydełkowania, a trzeciego tworzenia kul kąpielowych. Podczas tych zajęć omawiane były zasady bezpieczeństwa, szczególnie przy kulach kąpielowych. Dzieci poznały z jakich substancji można tworzyć mydełka oraz kule, a także jak zrobić je tak, aby były ładne i pomagały w codziennej pielęgnacji. Z kolei podczas warsztatów z szydełkowania uczestnicy poznali rodzaje szydełek, rodzaje ściegów, a także poznano umiejętności odczytywania schematów graficznych. Swoje piękne szydełkowe cuda uczestnicy tworzyli na formie koła lub kwadratu. Oczywiście wykonane przedmioty mogli zabrać ze sobą do domu.

Kolejny raz warsztaty w RCK pokazały, że ferie w Raciborzu nie mogą być nudne! Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć pod linkem: https://we.tl/t-XRD6VX0AzG

Warsztaty feryjne w RCK odbywają się dzięki wsparciu finansowym Miasta Racibórz.