Tańce ludowe dla przedszkolaków w Raciborskim Centrum Kultury

0
61

Dzień pełen zabawy i tańcu odbył się w Raciborskim Centrum Kultury. Przedszkolaki przymierzali tradycyjne ubrania i kręcili się w tańcu pod okiem doświadczonych nauczycieli. Sprawdźcie, jak wyglądały szalone warsztaty!

20 lutego w RCK DK Strzecha odbyły się warsztaty tańca ludowego dla przedszkolaków, które poprowadzili instruktorzy RCK: Alicja Ploch-Burda oraz Tomasz Dworak, przy akompaniamencie Henryka Malona.

W warsztatach uczestniczyły dzieci z Przedszkola nr 11 w Raciborzu, które podzielone na dwie grupy, brały udział w warsztatach wokalnych, tanecznych oraz miały okazję odwiedzić magazyn strojów, gdzie przymierzali wianki i różne nakrycia głowy, a najbardziej zdeterminowani mogły ubrać się w tradycyjny strój łowicki. Nasi eksperci-Pani Helena i Pani Sabina. W sposób fascynujący o charakterystycznych dla każdego regionu strojach. Podczas warsztatów uczestnicy poznali dwa tańce śląskie: „Owczareczek nasz” i „Gołąbek”.

Dzieciaki wrócili do swojego przedszkola z dyplomami, słodkimi upominkami oraz uśmiechniętymi buziami. Relację zdjęciową z wydarzenia można obejrzeć pod linkiem.