7.1 C
Katowice
środa, 29 marca, 2023

Organizacje i inicjatywy

Wielkanoc w sztuce

Sala kinoteatru Rialto w Katowicach pogrąży się w tragicznej i, jednocześnie, pełnej nadziei atmosferze. Widzom na próbę będzie podany film “Wielkanoc w sztuce”, który przedstawia epokowe dzieła sztuki inspirowane śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa.

Barwinok z ukraińskiej Winnicy ponownie w Raciborzu

Szalone tańce w RCK to już nie nowość. Do Raciborza ponownie zawita ukraiński zespół Barwinok, który swoimi występami jest w stanie podnieść do tańca każdego!

Rekordowa zbiórka sztabu WOŚP Racibórz na 31 Finale!

Zaskakująco dobre wyniki finałowej zbiórki WOŚP w Raciborzu przyszli ze sztabu w Warszawie. Niesamowite liczby kultywują wiarę w ludzie! Sprawdźcie, ile udało się zebrać!

Młodzieżowa Akademia Demokracji Lokalnej w Bytomiu

Kolejne wydarzenie z cyklu szerzenia demokracji lokalnej odbędzie w Bytomiu. Młodzi obywateli spotkają się w ścianach Biura Promocji Bytomia, żeby porozmawiać na temat partycypacji i demokracji w kontekście swojej społeczności lokalnej.

Promujmy ciałopozytywność, czyli o projekcie Love of the Body

Grupa młodych i ambitnych dziewczyn z ZSTiO Meritum w Siemianowicach Śląskich postanowiło w ramach projektu Zwolnieni Z Teorii zwrócić uwagę społeczności na temat pozytywnego...

Wystawa “Podziemia. Subterra Incognita”

Tajemniczy świat podziemia ma swoje zagadki i osobliwości. Wystawa zorganizowana przy współpracy uniwersytetów pozwala spojrzeć na to, co jest schowane pod powierzchnią. Dowiedzcie się, co ukrywa się pod nogami!

Pan Amo w Strzesze

Miesiąc poświęcony poezji w Raciborskim Centrum Kultury zwieńczył koncert pod nazwą “Pan Amo prosi o głos”, który wprowadził w poetycką ekstazę obecnych na wystąpieniu słuchaczy. Przedstawiamy relację z koncertu!

Trąbka muzycznym bohaterem koncertów umuzykalniających

Od niedawnego czasu w Raciborskim Centrum Kultury odbywają się koncerty umuzykalniające, które mają na celu poznać gości ze światem muzyki klasycznej i przedstawić jej tajemnicy i niuanse z pierwszych rąk.

Warsztaty tańca ludowego cz.2. Możliwość zgłaszania chętnych przedszkoli i szkół na kolejne!

Zabawa trwa! Kolejna grupa przedszkolaków odwiedziła Raciborskie Centrum Kultury, aby ponieść się w tradycyjnym tańcu i zaśpiewać pieśni ludowe.

Historia Pewnego Manifestu

Tarnogórski Centrum Kultury zapowiada serię wydarzeń ku czci 160-tej rocznicy podpisania Manifestu Styczniowego. Wydarzenia potrwa przez 5 dni i składa się z części edukacyjnej, filmowej oraz inscenizacji w plenerze.

Podkategorie

Archiwum postów