Śląskie Lokalnie 2023

0
174

Wspaniała okazja na realizację swojej małej inicjatywy po raz kolejny otwiera się dla zainteresowanych. Na realizację najciekawszych mikro inicjatyw w Województwie Śląskim można otrzymać do 5000 złotych. Warto więc spróbować!

W lutym wystartował nabór wniosków na dofinansowanie lokalnych inicjatyw Śląskie Lokalnie – małe granty FIO. Projekt jest skierowany do młodych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych chcących zrealizować swój pierwszy projekt społeczny. Organizatorzy zaznaczają, że przy braku możliwości przez grupę nieformalną zgłoszenia swojej inicjatywy, istnieje możliwość współpracy z organizacją-patronem. Taka grupa docelowa sprawia, że szansę na realizację swojej inicjatywy ma prawie każdy zdeterminowany obywatel. 

W zeszłym roku konkurs Śląskie Lokalnie charakteryzował się dużą popularnością. W edycji 2022 zostały zrealizowane 84 projekty o łącznej wartości 422 000 zł. Dodatkowo, pod sam koniec roku – w grudniu; odbyła się uroczysta gala z wręczeniem nagród i wyróżnień dla najlepszych projektów.

Aby ubiegać się o środki w konkursie grantowym należy wygenerować wniosek na stronie fioslaskie.com. Na etapie składania wniosku nie trzeba opisywać szczegółowo budżetu. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone pod koniec marca.

Ostatnie spotkanie informacyjne odbyło się 17 lutego w Żywcu i w Tychach. Dla zainteresowanych jest dostępna ciągła pomoc ambasadorów konkursu, dostępnych pod numerem telefonu: 579 650 968. 

Serdecznie zachęcamy do zgłaszania swoich inicjatyw i ich realizacji!