Organizator akcji letniej „MOC eMOCji, czyli lato z biblioteką” – zaprasza dzieci i młodzież wraz z opiekunami, do udziału w sobotnich spotkaniach plenerowych „ABC emocji”. Pierwsze spotkanie już 9 lipca.
Zapraszamy w każdy wtorek lipca i sierpnia 2022 roku o godzinie 11:00 do Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 na bezpłatne seanse filmowe dla dzieci. Pierwszy z nich już 5 lipca.
Rok 2022, zarządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady, ogłoszony został Europejskim Rokiem Młodzieży. Co w praktyce niesie inicjatywa i jakie mogą być jej korzyści z perspektywy młodych Europejczyków?
Uniwersytet Śląski w Katowicach może pochwalić się działającym od 1969 roku Studenckim Studiem Radiowym „Egida”. Audycji można wysłuchiwać przez cały rok, z wyjątkiem lipca...
W regionie śląskim nie brakuje młodych, ambitnych osób, które dostrzegają potrzeby lokalnego społeczeństwa. Aby lepiej przyjrzeć się ich działalności, zaprosiliśmy do rozmowy członkinię zarządu Stowarzyszenia Inicjatyw Kulturowych „VOLTAGE” z Raciborza, Julię Mokry.
Trwa nabór do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego! Rekrutacja potrwa od 7 lutego do 9 marca 2022 roku do godziny 14:00. Jakie warunki trzeba spełnić i gdzie złożyć wniosek? Odpowiadamy na te pytania w artykule.
„Koduj z Gigantami – Szyfry i Zagadki” to bezpłatne szkolenie dla dzieci i młodzieży, które odbędzie się 12 i 13 lutego stacjonarnie przy ul. Kilińskiego 43 oraz online od 5 do 25 lutego. Akcja uzyskała honorowy patronat Prezydenta miasta, Arkadiusza Chęcińskiego.
W ubiegłym tygodniu odbył się finał Młodzieżowej Akademii Samorządowej. Uczestnicy wydarzenia spędzili trzy dni w centrum Katowic, słuchając wypowiedzi lokalnych polityków i ekspertów. Tematem przewodnim dyskusji była polityka samorządowa oraz włączanie młodych ludzi w politykę miejską.
Rok 2022 Zabrze rozpoczyna od podpisania umów dotacyjnych z przedstawicielami klubów i stowarzyszeń sportowych, organizujących zajęcia dla dzieci i młodzieży. Miasto daje ogromną dotację, wynoszącą 2 miliony złotych na realizację działań publicznych w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej.
W piątek odbyło się nasze 7. spotkanie redakcyjne, w którym uczestniczyli współtwórcy portalu obywatelskiego Aktywne Śląskie. Podczas spotkania omówiliśmy artykuły, które pojawił się na...