Dzięki dofinansowaniu w ramach programu Erasmus+, młodzież mogła zrealizować projekt pod nazwą „Tradition is all Around us”, w którym udział wzięło 36 osób z trzech państw, tj. Polski, Bułgarii oraz Portugalii. Projekt trwał od 3 do 9 grudnia 2021 roku. Burmistrz miasta — Rafał Adamczyk — objął przedsięwzięcie patronatem honorowym.
Pierwszy raz w historii Polski młodzieżowa rada została powołana w 1990 roku w Częstochowie. Od tego czasu te konsultacyjne organy zaczęły powstawać w innych miastach. W 2001 roku nowelizacja ustawy o samorządzie gminnym pozwoliła na formalne tworzenie młodzieżowych rad gmin.
Wielu młodych ludzi nie zna regionalnych zabytków i historycznych miejsc. To wnioski z badania, przeprowadzonego przez grupę młodych działaczy, które stały się asumptem do stworzenia projektu Szlaki Lokalnych Historii.
olejna konferencja z projektu Młodzieżowa Akademia Samorządowa odbyła się w Mikołowie. 16 grudnia uczestnicy spotkali się w Białym Domku, aby kontynuować rozważania na temat samorządu.
Zapraszamy na ostatnie w tym roku spotkanie, skierowane do osób chcących zostać dziennikarzami obywatelskimi. Tym razem przyjrzymy się zagadnieniu lokalnego dziennikarstwa sportowego, którym nasi...
Uczestnicy i organizatorzy projektu, dofinansowanego w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO stworzyli Poradnik Lokalnego Lidera – zbiór pytań i odpowiedzi, zebranych podczas projektu.
9 grudnia odbyło się spotkanie podsumowujące projekt “Polsko - Czeskie Młodzieżowe Forum Samorządowe”. Wydarzenie odbyło się w formie zdalnej na platformie zoom, a wzięli w nim udział uczestnicy zarówno z Polski jak i z Czech.
Kolejne warsztaty dziennikarskie z naszego cyklu już wkrótce! Odbędą się one 17.12.2021 roku o godzinie 10.00 w siedzibie redakcji Aktywne Śląskie, przy ul. Damrota...
Plenerowe sesje zdjęciowe, warsztaty, wycieczki, konkurs, a także wystawa. To główne działania projektu Lokalnie Inaczej, który został zorganizowany przez młodych działaczy w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności.
W listopadzie 2021 roku Instytut Śląska Cieszyńskiego obchodził pięciolecie swojej działalności. Na obchodach podsumowano dotychczasowe przedsięwzięcia, a zaproszeni goście wygłosili swoje przemówienia — oczywiście nie zabrakło także wspólnego świętowania.