ABC emocji – interaktywne spotkanie z Panem Poetą

0
143

Organizator akcji letniej „MOC eMOCji, czyli lato z biblioteką” – zaprasza dzieci i młodzież wraz z opiekunami, do udziału w sobotnich spotkaniach plenerowych „ABC emocji”. Pierwsze spotkanie już 9 lipca.

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu (Ogród Zagłębiowskiej Mediateki, ul. Kościelna 11), organizator akcji letniej „MOC eMOCji, czyli lato z biblioteką”,  zaprasza już 9 lipca 2022 roku o godzinie 11:00 do wspólnej, interaktywnej zabawy. 

Wstęp wolny!

Projekt „ABC emocji” to program sobotnich spotkań plenerowych, podczas których odbędą się bezpłatne i otwarte dla chętnych prezentacje, warsztaty, pogadanki i wykłady. Nie brakuje psychologów, pisarzy, artystów, wolontariuszy, nauczycieli, którym na sercu leży pomoc dzieciom i ich rodzicom bądź opiekunom. To właśnie we współpracy z nimi opracowana została ta inicjatywa.

Gościem pierwszego sobotniego spotkania będzie Pan Poeta i jego mali przyjaciele:

Skoro zabawa, frajda i dobry humor są ważne w moich książkach, to Pan Poeta Show, czyli moje autorskie warsztaty dla dzieci, też muszą być takie. Na każde Show zabieram ponad dwieście rekwizytów do kreatywnych zabaw. Okulary, przebrania, baloniki, pacynki, a nawet morze. Dzięki temu dzieci są zaangażowane w bajkę, lepiej pamiętają jej treść i zapominają o smartfonach, tabletach i innych internetach.

Pan Poeta – Autor bajek edukacyjnych takich jak: „Kura, co tyła na diecie”, „Wróbel, co oćwierkał sąsiadów”, „Kaczka, co przebrała miarkę” i inne. Pisze rymem, bo język i słowo to doskonały temat do zabawy.

Oficjalna strona Pana Poety: https://panpoeta.pl.

Weekendowy i plenerowy charakter spotkań ma na celu stworzenie miłej, wakacyjnej, wręcz sielskiej atmosfery, pomimo niełatwych tematów poruszanych przez prowadzących i zaproszonych gości.

Kolejne sobotnie spotkania:

23 lipca 2022, godz. 11:00 – Bajkoterapia i arteterapia z Fabryką Kreatywności z Chorzowa, m.in. spotkanie z Jolantą Łysakowską autorką książki „Koza szczęścia”.

6 sierpnia 2022, godz. 11:00 – Podróż dookoła muzycznego koła – warsztaty muzykoterapeutyczne z EduMuzArte.

20 sierpnia 2022, godz. 11:00 – Gramy emocje – warsztaty teatralne z elementami dramy, prowadzone przez aktorów i edukatorkę z Teatru Zagłębia w Sosnowcu.

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię