Jaworznicka 15-tka

0
109

Międzynarodowy Bieg Uliczny na dystansie 15 km, czyli tzw. jaworznicka 15-tka, odbędzie się już 24 września. Start jest zaplanowany ze Stadionu Miejskiego Victoria przy ul. Krakowskiej 8. Jest to jedno z największych wydarzeń biegowych w południowej Polsce. Co czeka nas podczas tej imprezy? Zapraszamy do przeczytania artykułu. 

Międzynarodowy Bieg Uliczny to impreza, podczas której uczestnicy mają do przebiegnięcia dystans 15 kilometrów po ulicach Jaworzna. W tej edycji organizatorzy przygotowali także trasy krótsze, m.in dziesięcikilometrową trasę rekreacyjną. Jednak wszyscy zawodnicy wystartują z jednego miejsca i przybiegną pierwsze 5 km wspólnie. Wszystko zostanie zorganizowane na Stadionie Miejskim “Victoria” przy ul. Krakowskiej 8 z dala od miejskiego zgiełku. 

Jak zapisać się do biegu? 

Organizatorzy biegu zastrzegli sobie limit miejsc do 500 osób, jednak wciąż istnieje możliwość zapisania się. Na portalu miasta można znaleźć informację, że zapisy będą odbywały się na trzech stronach: 

  1. www.datasport.pl 
  2. www.mckis.jaworzno.pl 
  3. www.maratonypolskie.pl 

Opłata startowa wynosi 50 złotych i jest ona taka sama dla osób, chcących wystartować na dystansie 15 km oraz 10 km. Wpłaty należy dokonać do 15 września 2022 roku. Po tym terminie, o ile zostaną wolne miejsca, opłata wzrośnie do 70 złotych i uregulować można ją w dniu imprezy w biurze zawodów. 

Co ważne, jaworznicka 15-tka wchodzi w skład innego wydarzenia biegowego, a mianowicie Triady Biegowej Trójkąta Trzech Cesarzy. Uczestnicy tego wydarzenia, chcący otrzymać okolicznościowy ekspozytor na trzy medale, muszą wystartować w każdych biegu, wchodzącym w skład Triady, a zatem oprócz biegu w Jaworznie należy pokonać jeszcze Memoriał Janusza Nabrdalika w Sosnowcu i Bieg Chromika w Mysłowicach.

Więcej informacji: https://www.jaworzno.pl/2022/09/07/jaworznicka-15-tka-i-bieg-rekreacyjny-10-km/