9. edycja Budżetu Obywatelskiego w Tychach – trwa głosowanie

0
80

Trwa 9. już edycja Budżetu Obywatelskiego w Tychach. Do 19 września można oddać swoje głosy na projekty, zgłoszone do tej edycji. Każdy mieszkaniec Tychów będzie mógł wybrać aż dwa projekty. Głosować mogą również dzieci! 

W tej edycji Budżetu Obywatelskiego w Tychach zgłoszono aż 197 wniosków projektowych. Po weryfikacji formalnej oraz merytorycznej pod głosowanie trafiło 128 z nich. 29 wniosków dotyczyło całego miasta, a 99 z nich określonych rejonów miasta. Wszystkie projekty zostały dokładnie opisane na stronie www.razemtychy.pl. Oprócz tego, każdy z nich został przypisany do konkretnej kategorii oraz dzielnicy.

5 milionów złotych to kwota przeznaczona na realizację wybranych projektów, dlatego warto oddać swój głos, aby zmieniać swoje otoczenie. Projekty zostały podzielone na poszczególne kategorie, a wśród nich znajdują się m.in. te dotyczące ulic, chodników i parkingów, nie brakuje także projektów, które uwzględniają budowy nowych boisk, siłowni i placów zabaw, a także skwerów, terenów rekreacyjnych i zielonych oraz tych, dotyczących spotkań integracyjnych i warsztatów. 

W tym roku każdy mieszkaniec miasta może oddać głos na dwa projekty, a głosować mogą także dzieci. Głosowanie internetowe odbywa się na stronie, podanej powyżej, do 19 września do godziny 23:59. Po wpisaniu swoich danych i akceptacji regulaminu należy kliknąć na pasek “Głosuj”. Osoby, które nie posiadają dostępu do internetu, mogą oddać swój głos w Głównym Punkcie Konsultacyjnym przy ul. Barona 30 w pok. 209, znajdującym się na pierwszym piętrze. Głosowanie będzie odbywało się codziennie w godzinach pracy Urzędu Miasta Tychy. Na stronie rozpisane są także inne punkty wraz z datami i godzinami, w których można przyjść oddać swój głos.