Co słychać u studentów? O Studenckim Studiu Radiowym „Egida”

0
186

Uniwersytet Śląski w Katowicach może pochwalić się działającym od 1969 roku Studenckim Studiem Radiowym „Egida”. Audycji można wysłuchiwać przez cały rok, z wyjątkiem lipca i sierpnia, oraz przez cały tydzień w godzinach porannych, popołudniowych i nocnych.

Na osiedlu akademickim znajdziemy niezwykle ciekawą inicjatywę, którą zajmują się studenci Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – Studenckie Studio Radiowe “Egida”. Początkowo radia można było słuchać jedynie w akademikach, ale teraz możemy już wysłuchać audycji przez przeglądarkę internetową. Co ciekawe w 2015 roku przez pewien czas można było słuchać tego radia na terenie Katowic na 96.9 FM.

Redakcja Radia Studenckiego Egida dzieli się na Radę Radia, Redakcję Prezenterską, Redakcję Kultury, Redakcję Sportową, Grupę Muzyczną i Pion Promocji i Marketingu. Na stronie internetowej możemy zapoznać się m.in. z recenzjami książek, najnowszymi wiadomościami, czy zapoznać się z ciekawymi reportażami. 

W zakładce audycje dowiemy się więcej na temat Jazzgotu czy Winylowego Pola. Pierwsza dotyczy muzyki jazzowej. Jest to dwugodzinna audycja, podczas której słuchacz usłyszy zarówno znane klasyki, jak i nieodkryte nowości. Warto włączyć Egidę w środowy wieczór, między 21 a 23. Natomiast Winylowe Pola to nic innego jak dwugodzinna audycja o muzyce z „czarnymi korzeniami”. W każdą niedzielę od 15 do 17 można wysłuchać m.in. Rapu czy R’n’B. Wiele więcej informacji znajdziemy oczywiście na stronie.

Warto zaglądać na media społecznościowe Radia Egidy, gdyż stamtąd można dowiedzieć się, jakie ciekawe audycje są zaplanowane, a także o możliwości rekrutacji. Co ciekawe, w tym radiu swoją karierę dziennikarską zaczynali Aleksander Roj, Sara Kalisz czy Kamil Durczok.

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię