Młodzieżowa Akademia Samorządowa w Mikołowie

0
288

Kolejna konferencja z projektu Młodzieżowa Akademia Samorządowa odbyła się w Mikołowie. 16 grudnia uczestnicy spotkali się w Białym Domku, aby kontynuować rozważania na temat samorządu.

Mikołowska konferencja, to już jedna z ostatnich jakie przewidziane zostały w projekcie Młodzieżowa Akademia Samorządowa. Tym razem skupiliśmy się na rozróżnieniu gmin i powiatów wykorzystując do tego położenie Mikołowa.

Głównym gościem, który przybył na konferencję, była Przewodnicząca Rady Miejskiej Mikołowa, pani Katarzyna Syryjczyk-Słomska. Przybliżyła ona naszym słuchaczom zagadnienia związane z funkcjonowaniem Rady Miejskiej oraz dotyczące pracy Radnego. Z sali padało wiele pytań, a nasi uczestnicy okazali się być bardzo dociekliwi. 

Po głównym panelu odbyły się warsztaty, które przybrały formę konkursu wiedzy na temat samorządu. Uczestnicy odpowiadali na pytania stworzone w quizie na platformie Kahoot. Konkurs składał się z 15 pytań o różnym stopniu trudności. Niektóre z nich naprawdę były podchwytliwe i trzeba było wykazać się nie lada sprytem, aby udzielić na nie właściwej odpowiedzi. Nasi uczestnicy jednak nie dali za wygraną i jak się okazało wypadli świetnie. Ci którzy zdobyli najwyższe wyniki otrzymali nagrody.

Po głównych panelach przyszedł czas na obiad. Mimo iż część edukacyjna zakończyła się, uczestnicy konferencji jeszcze w restauracji zadawali pytania i prosili o rozwiązanie kwestii ich nurtujących. Z całą pewnością można stwierdzić, że to właśnie konferencja w Mikołowie okazała się (jak na razie) być najbardziej bogatą w treść.