Nabór do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego

0
101

Trwa nabór do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego! Rekrutacja potrwa od 7 lutego do 9 marca 2022 roku do godziny 14:00. Jakie warunki trzeba spełnić i gdzie złożyć wniosek? Odpowiadamy na te pytania w artykule.

Kadencja radnego w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Śląskiego trwa 2 lata. Osoba starającą się o kadencje musi mieć ukończone 15 lat, a także nie przekraczać wieku 24 lat oraz musi być mieszkańcem województwa śląskiego. Radny będzie działał na rzecz dzieci i młodzieży w zakresie nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania. Kandydat musi wyrazić zgodę na kandydowanie oraz pracę w sejmiku. Jeśli natomiast jest osobą niepełnoletnią, taką zgodę wyraża rodzic lub prawny opiekun. 

Następnie osoba składająca wniosek, musi złożyć jego papierową wersję w Kancelarii Ogólnej Marszałka Województwa Śląskiego, która mieści się w Katowicach przy ul. Ligonia 46, w Departamencie Edukacji, Nauki i Współpracy z Młodzieżą, w pokoju numer 164. Koperta, w której zostaną umieszczone wszystkie potrzebne dokumenty oraz załączniki, powinna zawierać adres zwrotny, a także dopisek: „Nie otwierać — Nabór Kandydatów do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego”. 

Wybory zostaną przeprowadzone przez komisję wyborczą, która jest powołana przez Zarząd Województwa Śląskiego. Głosowanie odbędzie się 14 marca 2022 roku, a lista nowych radnych będzie opublikowana do 25 marca 2022 roku. 

Osoby zainteresowane kandydowaniem na radnego mogą uzyskać dodatkowe informacje, kontaktując się z pracownikami Departamentu Edukacji, Nauki i Współpracy z Młodzieżą. Dane kontaktowe znaleźć można w linku poniżej. 

To szansa dla młodych osób, które chcą stać się działaczami i realizować kreatywne inicjatywy dla poprawy życia młodych osób na terenie naszego województwa. Zgłoszenia przyjmowane będą za pomocą formularza, który znajduje się na stronie www.mlodzi.slaskie.pl

Życzymy powodzenia wszystkim kandydatom! 

https://mlodzi.slaskie.pl/content/nabor-kandydatow-na-radnych-mlodziezowego-sejmiku-wojewodztwa-slaskiego

Źródło zdjęcia: https://mlodzi.slaskie.pl/