„Koduj z Gigantami – Szyfry i Zagadki” w Sosnowcu

0
99

„Koduj z Gigantami – Szyfry i Zagadki” to bezpłatne szkolenie dla dzieci i młodzieży, które odbędzie się 12 i 13 lutego stacjonarnie przy ul. Kilińskiego 43 oraz online od 5 do 25 lutego. Akcja uzyskała honorowy patronat Prezydenta miasta, Arkadiusza Chęcińskiego. 

„Koduj z Gigantami” jest ogólnopolską, a przede wszystkim bezpłatną akcją z zakresu programowania, która skierowana jest dla dzieci ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych realizowana jest aż w 90 miastach w Polsce. W tym roku cykl warsztatów odbędzie się w Sosnowcu, a inicjatywa uzyskała patronat Arkadiusza Chęcińskiego Prezydenta miasta Sosnowiec oraz NASK, ORE i włodarzy miasta. 

Głównym celem warsztatów jest zaszczepienie w dzieciach pasji oraz zainspirowanie ich do tworzenia własnych gier, stron internetowych oraz aplikacji. Drugim równie ważnym celem jest zmiana biernego korzystania z komputera w aktywną twórczość własną. 

Podczas zajęć młodzi ludzie będą mogli poznać podstawy wykorzystywanych podczas zajęć programów, np. Python, C#, Scratch, Minecraft Education Edition oraz App Inventor. Warsztaty odbędą się pod okiem doświadczonych w branży trenerów-programistów. W akcji wziąć udział mogą dzieci od 7-ego do 19-stego roku życia. Jedynym wymogiem, dotyczących najmłodszych uczestników, jest umiejętność czytania, pisania oraz liczenia do 20-stu. 

Ponadto akcji towarzyszy specjalny rankingowy konkurs dla szkół, który organizowany jest przy współpracy z Microsoft. Do wygrania są atrakcyjne nagrody, np. specjalne szkolenia dla kadr nauczycielskich. Więcej informacji można znaleźć w poniższym linku, a my zachęcamy do zapisów na stronie www.koduj z gigantami.pl

https://www.sosnowiec.pl/2022/02/wyroznione/5449/

Źródło: sosnowiec.pl

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię