W okresie wakacyjnym prawie co roku w Paprocanach pojawiają się sinice. Jezioro i w tym roku pozostaje zanieczyszczone. Wyniki kontroli po raz kolejny pokazały, że chętni do kąpieli będą musieli poczekać z relaksem w wodzie.
W tym roku podczas dziewiątej edycji zgłoszono 323 propozycje. Głosowanie odbędzie się w dniach 10-23 września. Wtedy mieszkańcy wyłonią zwycięskie projekty, które będą realizowane w kolejnych latach. Pozytywną weryfikację przeszło 251 wniosków.
Stowarzyszenie MYBytomianie organizuje spotkanie dla ludzi z całego świata, dla których Bytom, to coś więcej niż po prostu miasto. Ma ono na celu, między innymi, wzmocnienie więzów i tożsamości bytomskiej.
Podczas 50 Bielskiego Rajdu Rowerowego, który odbędzie się 18 września pod patronatem prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego, będzie można delektować się górskim krajobrazem.
W dniach 12.08-30.08.2022 w Pszczynie odbywa się festiwal Moja Pszczyna: Talenty i Pasje. W tym czasie chętni mają możliwość wzięcia udziału w warsztatach, zabawy przy muzyce, spędzeniu czasu z przyjaciółmi, spektaklach. Dodatkowo odbędzie się kino w plenerze oraz wydarzenia sportowe a uczestnicy będą mieli również szansę na poznanie nowych znajomych przy muzyce.
Fest Festival 2022 zakończył się oficjalnie w sobotę 13.08 natomiast jeszcze w niedzielę 14.08 jedna ze scen – eden – grała do północy. W przyszłym roku wydarzenie ma potrwać 5 dni, o jeden dzień dłużej niż w tym. A jaka jest ogólna ocena festiwalu przez mieszkańców pobliskiego osiedla?
Zarząd Województwa Śląskiego we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich Oddział Katowice i Śląskim Oddziałem Towarzystwa Urbanistów Polskich organizuje pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego plebiscyt na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego.
Najpopularniejsze kierunki wakacji to oczywiście morze i góry, ale trendem staje się także wyjazd lokalny. Miejscowości położone blisko nas dają równie szerokie pole działania. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się atrakcjom na Śląsku.
W 2023 roku w Katowicach na drogach mają pojawić się hybrydowe autobusy, które będą jeździły po całej aglomeracji. Miasto podpisuje umowę z Volvo na 22 nowe pojazdy z silnikiem hybrydowym. To kolejny krok, mający na celu poprawę jakości środowiska naturalnego!