Charytatywny koncert Trio Mandili

0
137

W ośrodku Kultury Andaluzja w Piekarach Śląskich zaplanowano charytatywny koncert na rzecz Fundacji Mandili Cares, która została założona w celu pomocy uchodźcom z Ukrainy. Wydarzenie odbędzie się 7 września o godzinie 19:00. 

Trio Mandili to gruziński zespół, który rozpoczął swoją działalność w 2014 roku. Akompaniamentem utworów artystek jest tradycyjny gruziński instrument strunowy – panduri. Aktualnie w skład tercetu wchodzą: Mariam Qurasbediani, Tatuli Mgeladze, Tako Tsiklauri. Najpopularniejszy utwór artystek to piosenka ludowa „Apareka”, który otworzono kilka milionów razy w serwisie Youtube.

Bilety na wydarzenie w postaci darowizn na rzecz pomocy ukraińskim uchodźcom można zakupić internetowo (tutaj https://artist.global/piekary-slaskie.html) i na miejscu przed koncertem. Ich minimalna wysokość to 50 zł. Ośrodek Kultury Andaluzja znajduje się przy ulicy Oświęcimskiej 45 w Piekarach Śląskich. 

Ośrodek Kultury Andaluzja początkowo nosił nazwę „Dom Socjalny” i planowo miał pełnić funkcję domu kultury przy Kopalni Andaluzja. W tym miejscu funkcjonowało wiele kół zainteresowań, a także zespołów (m.in. baletowy, akordeonistów, gitarzystów, mandolistów, orkiestra dęta) i różnych sekcji. To właśnie tam swoją siedzibę miał Śląski Chór Górniczy „Polonia Harmonia”. W 1997 roku Urząd Miasta Piekary Śląskie przejął Dom Kultury i przekształcił go w Ośrodek Kultury „Andaluzja”. Aktualnie Ośrodek posiada bardzo ciekawą i różnorodną ofertę. W okresie letnim można wziąć udział w wielu ciekawych festynach rekreacyjnych, a także występach kabaretowych. Dla dzieci i młodzieży przygotowano wiele ciekawych zajęć stałych. 

Źródło: https://okandaluzja.pl/