V Światowy Zjazd Bytomian

0
107

Stowarzyszenie MYBytomianie organizuje spotkanie dla ludzi z całego świata, dla których Bytom, to coś więcej niż po prostu miasto. Ma ono na celu, między innymi, wzmocnienie więzów i tożsamości bytomskiej.

Światowy Zjazd Bytomian to spotkanie, które odbywa się co 2 lata. Nacechowane jest otwartością i gościnnością miasta Bytom. Sympatycy miasta będą mogli przez 3 dni otoczyć się tradycjami Bytomia, jego kulturą i historią, uczestniczyć w biesiadach. To wyjątkowa okazja, żeby odwiedzić miasto, sprawdzić jego stare zakątki oraz zobaczyć jak się zmieniło. Światowy Zjazd Bytomian będzie obfitował, jak zawsze, w wiele atrakcji: koncerty, wystawy, debaty, grę miejską, spacery tematyczne, rodzinne zdjęcie bytomian, spotkania, pokazy, prezentacje. 

Dla miłośników Bytomia zostało przewidziano wiele atrakcji. Program Zjazdu będzie się składał między innymi z debat, pokazów filmowych, spotkań, spacerów tematycznych, konferencji, wspólnych degustacji Bytomskich dań, mszy Świętej, koncertu oraz wspólnych fotografii.

Zjazd potrwa 3 dni, w dniach 9-11 września 2022 roku. Cały program można sprawdzić na stronie internetowej miasta Bytom. Zapraszamy wszystkich miłośników Bytomia. Do wzięcia udziału w wydarzeniu zachęca również prezydent miasta Bytom Mariusz Wołosz: “Serdecznie zapraszam Państwa do odwiedzenia naszego pięknego miasta w ramach V Światowego Zjazdu Bytomian. To wyjątkowa okazja, by korzystając z bogatego programu wydarzenia, poznać atrakcje Bytomia i związanych z nim ludzi, którzy darzą to miejsce podobnym sentymentem. Do zobaczenia w Bytomiu”.