Katowice na długi weekend

0
102

Za nami długi weekend, w mieście nie zabrakło atrakcji. Zatem co czekało na mieszkańców w niedzielę?

Targi vintage i roślin 

Bardzo intrygujące wydarzenie, które zrzesza wielbiciel zarówno starych ubrań z duszą jak i zakochanych w roślinach. Będąc na miejscu można skosztować kuchni wegetariańskiej, napić się kawy w miłym towarzystwie i pooglądać oraz kupić ubrania, które mają swoją historię, a w dzisiejszych czasach, gdy sieciówki zasypują nas tymi samymi ubraniami, to dobry pomysł by się wyróżnić. Jeśli chodzi o Plant Market to pojawiła się szansa na kupno oraz wymianę roślin  a także wzięcie udziału w różnych warsztatach takich jak:

  • tworzenie z mchu
  • upcycling szaf
  • self care
  • roślinne hafty.

Plant Swap to doskonała okazja do wymiany a liczba uczestników wydarzenia powoduje, że każdy ma bardzo duże pole do wyboru. Na Plant Market oprócz ludzi pojawili się również psi uczestnicy, co dodatkowo zachęcało do wzięcia udziału. 

Red Bull Car Park Drift

Kolejnym wydarzeniem był drift w okolicach Strefy Kultury, który przyciągnął tłumy, zajmujące znaczną część przestrzeni pomiędzy Spodkiem a Strefą Kultury obok NOSPR-u. Wydarzenie polega na jeździe precyzyjnym driftem na torze, przygotowanym wraz z przeszkodami. W zawodach chodzi o to, by precyzyjnie i czysto przejechać. Nie liczy się czas przejazdu. Warto zaznaczyć, że zawody w Katowicach to eliminacje do światowego Drift King 2022. Zwycięzca wystartuje w Arabii Saudyjskiej. 

Katowicki Rynek

Jeśli ktoś poszukuje chwili wypoczynku, to doskonalym rozwiazaniem bedzie rynek, na którym można posiedzieć na leżaku w cieniu palmy czy – tak jak to miało miejsce w tę niedzielę, wybrać się na turniej szachowy. Ogromne pionki, postawione na szachownicy na środku rynku, oraz stanowiska do wspólnej rundy zagościły w Śródmieściu. Dzieci zachwycone pomysłem ruszyły do wspólnej zabawy a dorośli do wspólnej gry niedaleko głównej atrakcji. Dodatkową atrakcją dla dzieci jest ciuchcia 

Zdjecia : isabell.collection / instagram.com