Zielony Budżet w Katowicach czas start!

0
112

To już trzecia edycja zielonego budżetu w Katowicach! Mieszkańcy miasta będą mogli wziąć udział w konsultacjach społecznych dotyczących wskazania zadań do Zielonego Budżetu. Zgłoszenia projektów przyjmowane będą do 15 czerwca.

Zielony Budżet powstał w 2020 roku i od tamtego czasu Miasto Katowice daje mieszkańcom możliwość zgłaszania pomysłów do programu, gdyż, jak twierdzi sam prezydent miasta, to oni wiedzą najlepiej, czego potrzeba w ich otoczeniu. W dodatku podkreśla, iż projekt cieszy się ogromną popularnością, o czym świadczyć mogą liczne projekty, które zostały złożone we wnioskach w ubiegłych latach. W dwóch dotychczasowych edycjach tego przedsięwzięcia zostały złożone aż 292 projekty, z których do realizacji wybrano aż 143. Na organizację zadań przeznaczono 5 milionów złotych. 

Pula pieniężna w tym roku wynosi 3 miliony złotych, a mieszkańcy swoje projekty mogą zgłaszać od 23 maja do 15 czerwca. Następnie wnioski będą musiały przejść weryfikację formalną oraz merytoryczną, aby dostać się do ostatniego etapu, w którym to specjalna komisja wybierze najlepsze projekty. 2,4 mln złotych zostanie rozdzielonych na 22 dzielnice w ramach wniosków lokalnych, a 600 tys. złotych zostanie poświęcone na realizację zadań o charakterze ogólnomiejskim. Wynika stąd, że miasto dba o to, aby w każdej dzielnicy miasta było widać rozwój! Ogłoszenie wyników nastąpi do 30 września 2022 roku.

Wszelkie informacje na temat Zielonego Budżetu wraz z instrukcją, rozpiską i harmonogramem składania wniosku, można znaleźć na stronie: www.katowice.eu/zielonybudzet

Źródło zdjęcia: katowice.eu