Nowe studia o dyplomacji na Uniwersytecie Śląskim

0
170

Międzynarodowe Studia Nauk Politycznych i Dyplomacji to nowy kierunek studiów, który został uruchomiony na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. Głównym zadaniem kierunku jest szkolenie przyszłych dyplomatów.

Międzynarodowe Studia Nauk Politycznych i Dyplomacji (MSNPiD) to studia pierwszego i drugiego stopnia, które przygotowują młodych ludzi do pracy w dyplomacji na różnych szczeblach. Studenci zdobywają na nich wiedzę z zakresu prawa dyplomatycznego i konsularnego, systemów politycznych, stosunków międzynarodowych, organizacji międzynarodowych i wielu innych aspektów, które są przydatne dla pracy dyplomatów. Studia stanowią również przygotowanie do przyszłej aplikacji dyplomatyczno-konsularnej.

W siatce studiów nie zabrakło również języków obcych – studenci MSNPiD uczą się języka francuskiego oraz hiszpańskiego a część zajęć jest prowadzona w języku angielskim. Dzięki temu studenci po odbyciu całego cyklu nauczania będą świetnie przygotowani do piastowania urzędów dyplomatycznych. 

Studenci Międzynarodowych Studiów Nauk Politycznych i Dyplomacji mają również wyjątkową możliwość nabycia umiejętności praktycznych, podczas specjalnych praktyk. Młodzi ludzie odbywają je w takich miejscach jak: ambasada Polski w Waszyngtonie, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwo Spraw Zewnętrznych czy w różnych konsulatach na terenie całego państwa, jak i za granicą. 

MSNPiD to kierunek, który przyciąga wielu studentów. Jeśli jesteście zainteresowani większą ilością informacji o tym kierunku, zapraszamy do odwiedzenia fanpage’u dostępnego pod linkiem: https://www.facebook.com/msnpid

A może sami zastanawiacie się nad wyborem studiów dla siebie? Jeśli tak, zachęcamy do zapoznania się z ofertą powyższego kierunku.