Z Korfantym na TY – Piknik Historyczny z biblioteką

0
78

Miejska Biblioteka Publiczna w Siemianowicach Śląskich znalazła doskonałą okazję aby uhonorować dokonania Wojciecha Korfantego oraz uczcić 75-lecie Biblioteki. Wszyscy chętni, spotkajmy się na pikniku!

Wojciech Korfanty był jednym z najważniejszych polityków i działaczy społecznych w historii Polski. Jego rola w walce o niepodległość i zjednoczenie Śląska była niezwykle istotna. W tym roku obchodzimy 150. rocznicę jego urodzin, co stanowi doskonałą okazję do przypomnienia jego osiągnięć.

Biblioteka w Siemianowicach Śląskich z okazji swoich 75 urodzin na Piknik Historyczny, który odbędzie się 13 maja w Młodzieżowym Domu Kultury im. H. Jordana od godziny 11:00 do 15:00.

Różnorodność programu sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie. Grupa rekonstrukcyjna przeniesie gości do epoki, w której żył Wojciech Korfanty, przedstawi ubiory oraz wyposażenie tamtych czasów. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach kowalstwa z Kuźnią Mordoru oraz zajęciach plastycznych. W ofercie można będzie znaleźć też malowanie twarzy, a w punkcie gastronomicznym popcorn czy inne przekąski.

Najmłodsi uczniowie Domu Kultury im. H. Jordana przedstawią swoje występy artystyczne. Biblioteka zaprezentuje również, swoją ofertę książkową. Miłośnicy papierowych lektur będą mieli okazję znaleźć wartościowe dzieła podczas kiermaszu książek. Będzie klasyka, ale też nowości wydawnicze, wszystko to w bardzo atrakcyjnych cenach. Następnie harcerze z Hufca ZHP Siemianowice Śląskie przypomną o zasadach pierwszej pomocy w przygotowanym pokazie, a na zakończenie organizatorzy przygotowali prawdziwą polową grochówkę.

Serdecznie zapraszamy całe rodziny na Historyczny Piknik!