Bielsko-Biała kandydatem na Europejską Stolicę Kultury 2029

0
108

Co powoduje nieustanny rozwój? Oczywiście – rywalizacja! Dlatego Bielsko-Biała startuje w długim wyścigu o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029 otwierając się na współpracę z mieszkańcami!

Europejska Stolica Kultury –  to jedna z największych inicjatyw Unii Europejskiej w zakresie szerzenia kultury. Program ten ma na celu ochronę i promowanie różnorodności kultur w Europie oraz podkreślenie wspólnych korzeni naszej cywilizacji. Jest to świetna okazja dla miast kandydujących do rozwoju oraz wsparcia w obszarze kultury. Wybrane miasto będzie miało okazję przez cały rok organizowywać różne festiwale i wydarzenia kulturowe, poprawiając między innymi, stan infrastruktury kulturalnej.

Na placu Chrobrego w Bielsko-Białej 9 maja na ulicy wyszli uczniowie z III i V Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku-Białej aby promować uczestnictwo miasta w konkursie o Europejską Stolicę Kultury. Uczniowie malowali w przestrzeni publicznej nabierające coraz więcej popularności w sieci hasztagi: #bb2029, #ESK2029, #ECoC2029.

Organizatorzy nie ukrywają, że liczą na wsparcie mieszkańców i chętnie wysłuchają wszystkich pomysłów. “Aby dołączyć do inicjatywy, dzielić się swoimi pomysłami, doświadczeniem czy wiedzą zachęcamy do odwiedzenia strony bb2029.com oraz śledzenia aktualności na Facebooku i Instagramie! Koniecznie przekażcie tę informację bliskim, znajomym i sąsiadom. Każdy, bez względu na wiek, może do nas dołączyć! Stwórzcie z nami Europejską Stolicę Kultury!” – agitują organizatorzy. Również, ze swoimi spostrzeżeniami, mieszkańcy mogą zgłosić się do biura informacyjnego w Bielsku-Białej pod adresem: Ul. 11 Listopada 24, Bielsko-Biała, tel.: 506 210 636.

Warto wspomnieć, że oprócz Bielsko-Białej, województwo Śląskie w konkursie reprezentują Katowice oraz Jastrzębie-Zdrój. Gorąco zachęcamy mieszkańców do wspierania swoich miast.