Czy samochody znikną z Katowickich ulic? Debata o mobilności w Śródmieściu

0
105

Ile razy spóźniając się przez brak wolnych miejsc parkingowych narzekaliśmy na niskie kompetencje urzędników czy ludzi planujących miasto? W końcu, głos katowiczan zostanie usłyszany – otwiera się platforma do debaty!

W dzisiejszych czasach ciężko wyobrazić sobie centrum miasta bez samochodów zaparkowanych praktycznie na każdym chodniku. Auta psują widok miasta, utrudniają dojazd do miejsca pracy oraz naruszają spokój hałasem. Taką opinią mógłby podzielić się praktycznie każdy mieszkaniec centrum miasta. Ale co możemy z tym zrobić?

Debata – to miejsce na wyrażenie swoich poglądów, idei i spostrzeżeń. Prawidłowo poprowadzona debata jest w stanie wygenerować pomysły i rozwiązania, które mogą być realizowane w życiu. Mieszkańcom przypad więc możliwość realnego  wpływania na jakość życia oraz na efektywność zarządzania miastem.

Dlatego właśnie Klub Jagielloński, organizuje debatę z wpływowymi ludźmi Katowic. Debata odbędzie się 11 maja o godzinie 17:00 w Katowicach w Strefie Centralnej na placu Sejmu Śląskiego 2. Podczas której spróbują odpowiedzieć na następujące pytania: Jak powinna zmieniać się w przyszłości mobilność miejska? Jak projektować miasta, aby wszystkim użytkownikom przestrzeni żyło się lepiej? Jak pogodzić sprzeczne interesy i światopoglądy? Jak rozmawiać na ten temat, aby wypracować społeczny konsensus?

Swój udział w spotkaniu potwierdzili:

  • Łukasz Borkowski – Radny Miasta Katowice, Przewodniczący Komisji Transportu.
  • Maciej Franta – architekt, założyciel pracowni architektonicznej Franta Group Architects
  • Przemysław Jedlecki – dziennikarz, redaktor katowickiej Gazety Wyborczej
  • Tomasz Konior – architekt, założyciel autorskiego biura architektonicznego Konior Studio
  • Tomasz Tosza – zastępca dyrektora w Miejskim Zarządzie Dróg i Mostów w Jaworznie, odpowiadał za wdrażanie programu Vision ZERO w Jaworznie.

Gorąco zapraszamy wziąć głos w debacie i przyczynić się do wprowadzenia lepszych rozwiązań w gospodarowaniu miastem.