Warsztaty “Moja Mała Ojczyzna” w Raciborskim Centrum Kultury

0
38

Spotkanie “Moja Mała Ojczyzna” w ramach projektu “Ślązaków Portret Wielokrotny” – to wyjątkowa podróż w czasie, która przywoła dawne wspomnienia i ożywi ukryte skarby przeszłości. Jednym z założeń projektu jest aktywna ochrona dziedzictwa kulturowego.

Spotkanie jest realizowane w ramach projektu “Ślązaków Portret Wielokrotny” organizowanego przez Fundację Ius et Civis. Celem projektu jest zwiększenie poziomu kompetencji obywatelskich oraz wzmocnienie więzi lokalnych wśród dorosłych mieszkańców subregionu zachodniego woj. śląskiego poprzez wzajemną wymianę historii dotyczących ich „małych ojczyzn”.

Spotkanie w Raciborskim Centrum Kultury to pierwsze z serii 15 spotkań organizowanych wśród społeczności lokalnych powiatu raciborskiego, rybnickiego i wodzisławskiego. Wydarzenie zaplanowane jest na poniedziałek, 9 października 2023 roku, w godz. 10:00-14:00. Uczestnicy wezmą udział w warsztatach z partycypacji obywatelskiej i nauczą się, jak podejmować i realizować inicjatywy na rzecz kultury i dziedzictwa lokalnego. 

Jednocześnie spotkania posłużą zaproszeniu uczestników do dyskusji nad potrzebami ich lokalnych społeczności, jak również dzielenia się lokalnymi historiami i tradycjami oraz pamiątkami związanymi z daną miejscowością, które będziemy chcieli zebrać w ramach kampanii “Podziel się historią”. Zachęcamy do przyniesienia archiwalnych materiałów i zdjęć, które utrwalimy podczas kampanii realizowanej w ramach projektu.

Informacje o możliwości zgłoszenia udziału w wydarzeniu dostępne są na stronie wydarzenia w portalu Facebook. Gorąco zachęcamy do udziału w spotkaniu, gdzie poznamy historię ludzi, którzy nie zapomnieli o swoich korzeniach i troszczą się o przekazanie lokalnych historii dalej!