Wycieczka do pasieki w ramach projektu #BeePower!

0
55

W ramach projektu #BeePower, organizowanego przez fundację z Katowic Ius Et Civis, pojawia się fascynująca możliwość podróży do królestwa pszczół, gdzie poznamy tajemnice ich życia, dowiemy się, dlaczego są one tak niezwykle ważne dla ekosystemu.

#BeePower – to projekt, który ma doprowadzić do wzrostu świadomości społeczeństwa na temat tych pożytecznych owadów, jakimi bez wątpienia są pszczoły. Organizacja ds. Wyżywienia i Rolnictwa ONZ podaje, że 100 gatunków roślin uprawnych stanowi podstawę 90% żywności na świecie a 71% tych roślin jest zapylane przez pszczoły. Gdy przyjrzymy się bliżej globalnym statystykom, odkryjemy, że tym najbardziej pracowitym owadom zawdzięczamy aż 75% światowej produkcji żywności.

Działania w ramach projektu są mają na celu zwiększenia świadomości na temat znaczenia pszczół w naszym świecie. Zaplanowano:

  • kampanię informacyjną w social mediach na temat roli pszczół w formie infografik, a także ciekawostki na ich temat, 
  • wizytę w pasiece, mająca przybliżyć specyfikę pracy pszczelarza oraz to, jak wygląda życie pszczół, 
  • podcasty na temat pszczół; ich roli, zagrożeń oraz tego, jak można o nie dbać, 
  • konkurs dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych ,,Ja i moja przyjaciółka pszczoła”, 
  • warsztaty z budowania hoteli dla dzikich pszczół, sianie łąki kwietnej, 
  • akcję outdoorową polegająca na rozdawaniu słoiczków z miodem z naklejonym QR kodem odsyłającym do strony naszego projektu oraz warsztaty woskowe.

Gorąco zapraszamy każdego, komu nie są obojętni niewidoczni bohaterzy, jakimi są pszczoły na wycieczkę do Apilandi, Interaktywnego Muzeum Pszczelarskiego – 7 października 2023 roku. Zapisać się do uczestnictwa w projekcie można uzupełniając formularz pod linkiem.

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię