Nowy rok powitany śpiewem! 

0
154

Fajerwerki rozświetliły niebo, lampki szampana zderzyły się ze sobą, a Nowy Rok rozpoczął się na dobre. Kolejny rozdział swoich dziejów i nadal trwający okres świąteczny, Śląsk wita na wiele sposób. W tym także skoczną i wesołą muzyką! 

Gliwicki Klub GODS “Perełka” rozbrzmiał 29 grudnia 2022 roku melodiami wesołych piosenek ludowych. Odbył się tam wówczas darmowy koncert koncert żywieckich pastorałek.

Artystami muzycznego wydarzenia byli: Jacek Dzwonowski, Maria Szczepaniec oraz Mirosław Walczak grający na skrzypcach, Grażyna Dzwonkowska koncertująca na altówce, Martyna Dzwonkowska muzykująca na wiolonczeli oraz Dominika Płonka grająca na fletach. Wokalistami byli uczniowie Fundacji Singart, do których należały zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli.

Koncert był ukłonem w stronę ludowej tradycji Beskidu Śląskiego. Jego celem było ukazanie historii Bożego Narodzenia z perspektywy pastuszków. Radosne piosenki opowiadały słuchającym o zadziwieniu pasterzy na widok aniołów i ich przygodach podczas drogi do betlejemskiej stajenki.

Wydarzenie to będzie mieć swój ciąg dalszy. Już 11 stycznia 2023 roku na scenie “Stara Kotłownia” gliwickiego Młodzieżowego Domu Kultury ponownie rozbrzmieją skoczne żywieckie pastorałki.

Tym razem, oprócz kontaktu z radosną muzyką, słuchacze koncertu będą mieli też okazję pomóc naszym sąsiadom z Ukrainy. Choć wstęp na wydarzenie będzie wolny, fundacja Caritas będzie zbierać na uchodźców z Chersonia, którzy uciekają przed terrorem okupanta do Odessy. Dzięki wsparciu finansowemu, każdy może wesprzeć ofiary wojny.

Świąteczny i noworoczny okres to zarówno okazja do świetnej zabawy, jak i szansa, by wykorzystać możliwości i energię, by wspierać się nawzajem. A muzyka daje nam sposobność, by łączyć jedno i drugie.

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię