Spotkanie klubu pisarzy oraz gość specjalny!

0
110

Od najdawniejszych czasów pisarzy ceniło się za ich umiejętność przelania myśli na papier. Z czasem jednak sytuacja się zmieniła, a sam Konstanty Ildefons Gałczyński stwierdził – “Literatura byłaby całkiem dobrym zajęciem, gdyby nie to pisanie”. Czy aby na pewno?

Już 11 stycznia o godzinie 16:30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gliwicach (Biblioteka Centralna, ul. Kościuszki 17) odbędzie się spotkanie Klubu Pisarzy. Jeśli kochasz pisać, pragniesz rozpocząć przygodę z pisaniem, lub marzysz o napisaniu własnej książki w przyszłości, to jest to wydarzenie dla ciebie!

Podczas spotkań uczestnicy rozwiną umiejętności kreatywnego pisania, a także zdobędą wiedzę na warsztatach z profesjonalistami oraz webinarach. Klub Pisarski to także burze mózgów, wsparcie i nowe przyjaźnie.

Gościem styczniowego spotkania Klubu Pisarzy będzie Krzysztof Siwczyk – poeta, współtwórca grupy poetyckiej “Na Dziko”, pracownik Instytutu Mikołowskiego oraz recenzent literacki. Debiutował w 1995 tomem “Dzikie dzieci”, za które otrzymał wiele nagród poetyckich w tym nagrodę “Czasu Kultury”.

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że pisanie to ciężka praca, która wymaga wysiłku i skupienia. Wierzymy, że warsztaty te nie tylko pomogą osobom zainteresowanym usprawnić się w pisaniu, ale też zachęcą je do dalszego zgłębiania wiedzy. Kto wie? Może pisarz narodzi się właśnie w tobie!

Więcej informacji dostępnych przez kontakt mailowy: instrukcyjny@biblioteka.gliwice.pl lub pod numerem telefonu: 32 238 26 24.

Organizatorem wydarzenia jest Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach.