Młodzieżowe Targi Pracy w Dąbrowie Górniczej

0
115

Na Śląsku coraz częściej odbywają się targi pracy. Ostatnio informowaliśmy o takim przedsięwzięciu również w Jaworznie, a już 26 maja w Fabryce Pełnej Życia przy ul. Kościuszki 3 pracodawcy, a także osoby młode poszukujące pracy, będą mogły wziąć udział w Młodzieżowy Targach Pracy.

26 maja od godziny 10:00 do 17:00 będzie można rozejrzeć się za propozycją zatrudnienia na Młodzieżowych Targach Pracy w Dąbrowie Górniczej. To okazja dla wszystkich młodych ludzi, którzy właśnie skończyli szkołę lub chcą znaleźć pracę wakacyjną. Zainteresowani mogą wziąć udział w targach całkowicie bezpłatnie. Wystarczy zgłosić się pod numer telefonu 786 863 324. 

Pracodawcy samodzielnie mogą wystawić swoją propozycję lub zlecić to Urzędowi Pracy. Mogą zaoferować pełne zatrudnienie, praktykę oraz staż dla studentów i absolwentów, a także dla młodzieży w wieku 15-18. Organizator, czyli miasto Dąbrowa Górnicza, podkreśla jednak, że takie zatrudnienie odbywa się na specjalnych zasadach, dotyczących, np. czasu pracy i zadań, które nieletni może wykonywać. W tym celu należy zapoznać się z informacjami na stronie www.zielonalinia.gov.pl, będącą stroną rządową, na której znajdują się konkretne artykuły z kodeksu pracy. 

Organizatorami Młodzieżowych Targów Pracy są Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej, Powiatowy Urząd Pracy, Młodzieżowe Centrum Karieru, Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości oraz Zagłębiowska Izba Gospodarcza. Warto dodać, że w targach udział wezmą różnego rodzaju firmy oraz agencje pracy. Po więcej informacji zapraszamy na stronę w linku.