Katowice inwestują w ulicę Warszawską!

0
126

O zazielenieniu Warszawskiej mówiło się długo. Władze miasta Katowice chcą, by ulica odzyskała reprezentacyjny charakter. Na terenie Zakładu Zieleni Miejskiej podpisano umowę z wykonawcą inwestycji, a jej wartość to niemal 19 milionów złotych! 

Warszawska to jedna z głównych ulic w Katowicach, która ciągnie się od Rynku po ulicę 1 maja, będącą częścią Zawodzia. Miejsce to nie kojarzy się mieszkańcom z zielenią, poza pl. Szramka, który również nie jest w najlepszym stanie. 

Prezydent Marcin Krupa na bieżąco realizuje założenia ze swojego programu wyborczego, w którym jednym z punktów było zazielenienie miasta. Warszawska ma wrócić do swojego historycznego wyglądu. Zamiast parkujących samochodów pojawią się drzewa i krzewy – mówi prezydent Katowic dla portalu miasta. 

Rewitalizację przejdzie odcinek ul. Warszawskiej od skrzyżowania z ul. Dyrekcyjną do skrzyżowania z ul. Francuską. By przywrócić dawny blask tej ulicy, zostanie ograniczony ruch samochodowy. Utworzony zostanie również nowy deptak miejski, ciągnący się po dwóch stronach torowiska tramwajowego. Drugim fragmentem będzie odcinek od ul. Szkolnej do ul. Francuskiej, który ma stać się przestrzenią przyjazną dla pieszych i rowerzystów. Zostanie tam wprowadzone ograniczenie do 30 km/h na całym odcinku. Na ulicy ma pojawić się dużo atrakcyjnej zieleni, a także małej architektury. 

Koszt całej inwestycji to 18,9 milionów złotych, z czego 3 miliony zostaną pokryte przez spółkę Tramwaje Śląskie S.A. Planowana data zakończenia prac, to drugi kwartał 2023 roku. Niestety 52 miejsce parkingowe, które funkcjonują przy Warszawskiej, znikną, a w ich miejsce wyznaczone zostaną 6 punktów handlowo-usługowych oraz 4 stanowiska dla osób niepełnosprawnych. Po więcej informacji zapraszamy pod wskazany link.

Źródło grafiki: katowice.eu

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię