Metropolitalne łąki kwietne

0
146

Organizacje pozarządowe oraz aktywiści społeczni mają szansę wziąć udział w kolejnej edycji programu „Metropolitalne łąki kwietne”. Nabór trwa do 31 maja 2022 roku.

„Metropolitalne łąki kwietne” to program ekologiczny, który umożliwia realny wpływ mieszkańców miast na ich otoczenie. Uczestnicy wezmą udział w warsztatach tworzenia łąk kwietnych oraz będą mieli możliwość posadzenia ich wspólnie w wybranych miejscach. Projekt zakłada również edukację z zakresu technik wysiewu roślin oraz zasad ich utrzymania.

Tegoroczne warsztaty siania łąk odbędą się we wrześniu i w październiku. W międzyczasie uczestnicy będą mieli możliwość zgłaszania wybranych terenów do siewu. Co istotne, teren, na którym będą wysiewane łąki kwietne, nie musi należeć do uczestników. Może to być użyczona działka np. gminna, spółdzielcza, wspólnoty mieszkaniowej, szkoły, uczelni czy też szpitala. To, co jest najważniejsze, to fakt, aby działka była ogólnodostępna i znajdowała się blisko terenów zurbanizowanych.

„Metropolitalne łąki kwietne” to interesujący projekt, który przyczynia się do upiększania miast, przy okazji włączając mieszkańców w aktywne działania. Jeśli jesteście zainteresowani projektem lub znacie kogoś, kto chciałbym wziąć w nim udział, wszystkie potrzebne informacje znajdziecie pod tym linkiem: https://bip.metropoliagzm.pl/artykul/31846/128714/gornoslasko-zaglebiowska-metropolia-zaprasza-do-skladania-deklaracji-przystapienia-do-programu-metropolitalne-laki-kwietne