Kopalnia Start-upów – znamy wyniki konkursu!

0
90

Druga edycja Kopalni Start-upów właśnie dobiegła końca. Poznaliśmy trzy zwycięskie projekty. To druga edycja z planowanych trzech, na które prezydent miasta przeznaczył okrągły milion. 

Proces wyboru najlepszej trójki był bardzo długi. W pierwszej kolejności z 33 złożonych projektów eksperci wyłonili 10 najlepszych, o czym można było przeczytać w jednym z naszych artykułów. Ich pozytywna ocena zależała od założonych wytycznych, np. oceny potencjału biznesowego, jego innowacyjności, dojrzałości oraz przygotowania zespołów do kolejnych etapów rozwoju. Następnie 10 pretendentów wzięła udział w programie mentoringowym, podczas którego mieli okazję dopracować swoje pomysły.

Kto wygrał II edycję Kopalnie Start-upów? 

W drugiej edycji Kopalni Start-upów wyłoniono trzy najlepsze projekty, wśród zwycięzców znaleźli się: 

  1. Adrian Kukofka z projektem „ECO-Factories” i nagrodzą 150 000 złotych, w tym dwuletni pakiet najmu biura w Miejskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Rawa.Ink; 
  2. Sławomir Stolarski z projektem „Locatick” i nagrodą 100 000 zł, w tym dwuletni pakiet najmu biura w Miejskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Rawa.Ink, 
  3. Dominik Koziarski z projektem platformy edukacyjnej „Little Bit Academy” – 80 000 zł, w tym dwuletni pakiet najmu biura w Miejskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Rawa.Ink.

W składzie jury znaleźli się znamienici eksperci, którzy pełnili również rolę mentorów na wcześniejszych etapach konkursu. Wśród nich znaleźli się m.in. Daria Domaradzka-Guzik – Prezes Fundacji Class Ladies, Magdalena Jackowska-Rejman – Prezes Zarządu TechBrainers Sp. z o.o., Tomasz Zjawiony – Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach i inni. 

Dodatkową nagrodą dla zwycięzcy jest możliwość zaprezentowania się przed międzynarodowym gronem inwestorów, innowatorów miejskich i gości Światowego Forum Miejskiego WUF11, które odbędzie się już 26 czerwca w Katowicach. 

Wszelkie informacje dostępne są na stronie organizatorów konkursu: 

https://kopalniastartupow.katowice.eu/