„Kopalnia Start-upów” – znamy najlepszą dziesiątkę

0
129

7 lutego poznaliśmy najlepsze 10 pomysłów w konkursie „Kopalnia Start-upów”. Był to pierwszy etap konkursu. Osoby, których projekty przeszły dalej, będą miały okazję pracować z najlepszymi mentorami, by doszlifować swoje pomysły. Finał już 7 kwietnia!

Spośród 33 zgłoszeń po weryfikacji formalnej i merytorycznej, wyłoniono 10 najlepszych pomysłów, które 7 kwietnia zmierzą się o miejsce w finale podczas Demo Day. W puli nagród znalazło się aż 330 tysięcy złotych, a także dwuletnie pakiety najmu biura w Miejskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Rawa.INK.

Projekty zostały ocenione pod względem poziomu innowacyjności, potencjału biznesowego, potencjału skalowania, poziomu gotowości technologicznej, potencjału i poziomu przygotowania zespołu. Pomysły były także analizowane pod kątem wpisywania się Inteligentne Specjalizacje Województwa Śląskiego i Krajowe Inteligentne Specjalizacje.

Uczestnicy, którzy zgłosili swoje projekty, reprezentowali różne branże, np. eco-tech, technologie kosmiczne, nowoczesne aplikacje, platformy edukacyjne, inteligentny sprzęt. Do finałowej dziesiątki przeszły projekty:

·        Eco-Factories

·        Locatick

·        iVoting

·        4GOAL.app

·        Coer

·        Esignalist

·        RallyGo

·        Edukacyjna platforma LBA ONLINE

·        Prywatny Fundusz Filmowy

·        Airflo

Zwycięzcy pierwszego etapu do 7 kwietnia będą pracować pod okiem mentorów, by jak najlepiej przygotować się do finału. Program mentoringowy, który rozpocznie się 23 lutego, ma pomóc w rozszerzeniu kompetencji biznesowych, zarządzania zespołem, wdrażania innowacji, czy w przygotowaniu się do prezentowania finalnego dzieła przed jury. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie: www.kopalniastartupow.katowice.eu

Źródło zdjęcia: slaskibiznes.pl