Co jest grane #8

0
73

Pogoda nas nie rozpieszcza. Prognozy na weekend nie są optymistyczne, dlatego my polecamy kilka ciekawych wydarzeń, które odbędą się na Śląsku, by umilić wam czas. Zapraszamy do przeczytania kolejnego artykułu z serii Co jest grane

W sobotę mamy coś dla miłośników dobrego teatru! O godzinie 18:00 w MDK przy ul. Hallera 28 w Katowicach odbędzie się spektakl PODPUCHA, który jest przy okazji akcją charytatywną dla Ukrainy. PODPUCHA to komedia kryminalna rozgrywana w dwóch aktach w reżyserii Anny Gamrot. To opowieść o tym, jak egzamin z literatury kryminalnej staje się prawdziwym dochodzeniem, w którym udział biorą studenci kursu dla dorosłych, jednak i oni zaczynają powoli znikać. Kto jest sprawcą? Tego możecie dowiedzieć się już 9 kwietnia. 

http://mdk.katowice.pl/podpucha-spektakl-charytatywny

Są tu miłośnicy hip-hopu? Jeśli tak to dobrze się składa, bo już 9 kwietnia o godzinie 19:00 w Tarnogórskim Centrum Kultury swój koncert będzie miał Kleszczu – tarnogórski raper. Jego najnowszy album pt. „Nie ma płyta” swą premierę miał 6 grudnia 2021 roku. Jest to drugi solowy album w dorobku artysty. To okazja, by usłyszeć jego niepowtarzalne brzmienie, zabawę konwencją oraz ciekawe teksty. Bilety do nabycia w cenie 25 złotych pod linkiem: 

https://tck.net.pl/wydarzenie/kleszcz-koncert/?time=202204091900

Śląskie miasta wciąż grają dla Ukrainy! Pod tym samym hasłem 10.04 o 18:00 w Sosnowcu odbędzie się koncert charytatywny, które będzie miał miejsce w Sali Koncertowej Muza (ul. Warszawska 2). Kto wystąpi tego dnia? W programie przewidziany jest występ Basi Dratwińskiej z zespołem – absolwentki wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Będziecie można usłyszeć m.in. materiał z jej debiutanckiej płyty pt. „Naprawdę”. Wystąpi także zespół Holly Blue, określający swoją muzykę jako intelligent pop. Wstęp jest całkowicie wolny, podczas wydarzenia odbędzie się zbiórka pieniężna dla Ukrainy. 

W tym tygodniu zaledwie trzy wydarzenia, ale jakże ciekawe! Przy okazji informujemy, że w następnym tygodniu seria Co jest grane może się nie ukazać, a to wszystko jest spowodowane okresem radosnych Świąt Wielkanocnych, które powinniśmy spędzić w gronie najbliższych!