Co jest grane #8

0
177

Pogoda nas nie rozpieszcza. Prognozy na weekend nie są optymistyczne, dlatego my polecamy kilka ciekawych wydarzeń, które odbędą się na Śląsku, by umilić wam czas. Zapraszamy do przeczytania kolejnego artykułu z serii Co jest grane

W sobotę mamy coś dla miłośników dobrego teatru! O godzinie 18:00 w MDK przy ul. Hallera 28 w Katowicach odbędzie się spektakl PODPUCHA, który jest przy okazji akcją charytatywną dla Ukrainy. PODPUCHA to komedia kryminalna rozgrywana w dwóch aktach w reżyserii Anny Gamrot. To opowieść o tym, jak egzamin z literatury kryminalnej staje się prawdziwym dochodzeniem, w którym udział biorą studenci kursu dla dorosłych, jednak i oni zaczynają powoli znikać. Kto jest sprawcą? Tego możecie dowiedzieć się już 9 kwietnia. 

http://mdk.katowice.pl/podpucha-spektakl-charytatywny

Są tu miłośnicy hip-hopu? Jeśli tak to dobrze się składa, bo już 9 kwietnia o godzinie 19:00 w Tarnogórskim Centrum Kultury swój koncert będzie miał Kleszczu – tarnogórski raper. Jego najnowszy album pt. „Nie ma płyta” swą premierę miał 6 grudnia 2021 roku. Jest to drugi solowy album w dorobku artysty. To okazja, by usłyszeć jego niepowtarzalne brzmienie, zabawę konwencją oraz ciekawe teksty. Bilety do nabycia w cenie 25 złotych pod linkiem: 

https://tck.net.pl/wydarzenie/kleszcz-koncert/?time=202204091900

Śląskie miasta wciąż grają dla Ukrainy! Pod tym samym hasłem 10.04 o 18:00 w Sosnowcu odbędzie się koncert charytatywny, które będzie miał miejsce w Sali Koncertowej Muza (ul. Warszawska 2). Kto wystąpi tego dnia? W programie przewidziany jest występ Basi Dratwińskiej z zespołem – absolwentki wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Będziecie można usłyszeć m.in. materiał z jej debiutanckiej płyty pt. „Naprawdę”. Wystąpi także zespół Holly Blue, określający swoją muzykę jako intelligent pop. Wstęp jest całkowicie wolny, podczas wydarzenia odbędzie się zbiórka pieniężna dla Ukrainy. 

W tym tygodniu zaledwie trzy wydarzenia, ale jakże ciekawe! Przy okazji informujemy, że w następnym tygodniu seria Co jest grane może się nie ukazać, a to wszystko jest spowodowane okresem radosnych Świąt Wielkanocnych, które powinniśmy spędzić w gronie najbliższych!