#Na Pomoc Ukrainie! Wielka Orkiestra Szkolnej Pomocy w Dąbrowie Górniczej

0
105

Wojna w Ukrainie dalej trwa, a my wciąż staramy się pomagać, jak tylko możemy! Robią to także szkoły, do których trafiają dzieci z Ukrainy, aby móc w normalnych warunkach kontynuować swoją edukację. Mówimy o wielkim geście dąbrowskich placówek oświatowych. 

Po ataku Rosji na Ukrainę od 24 lutego do dąbrowskich szkół trafiło kilkaset dzieci i nastolatków, którzy pragną dalej się uczyć. Nie odbyłoby się to bez pomocy uczniów, rodziców i nauczycieli, którzy zadbali o to, aby przyjezdnym niczego nie zabrakło. Nowi uczniowie otrzymali buty i ubrania, a także plecaki wraz ze szkolną wyprawką. Te dobre gesty spotkały się z ogromną wdzięcznością matek tych dzieci, o czym możemy przeczytać w relacji na głównej stronie miasta Dąbrowa Górnicza. 

Według danych z 8 kwietnia od 24 lutego w placówkach w Dąbrowie Górniczej znalazło się aż 465 najmłodszych obywateli Ukrainy! Do przedszkoli uczęszcza 117 dzieci, do szkół podstawowych 299, a do szkół ponadpodstawowych 49.

Piękne obrazki mogliśmy także ujrzeć w I LO im. Waleriana Łukasińskiego, gdzie cała szkolna społeczność stworzyła ogromne serducho dla Ukrainy, które jest niezwykle wzruszające. Ponadto placówce udało się zakupić sześć laptopów, które zostały wręczone uczniom z Ukrainy, podobnie jak potrzebne wyposażenie oraz karty podarunkowe o wartości 200 złotych do szkolnego sklepiku. Pierwszoklasiści uzbierali kwotę 2 tysięcy złotych, które zamienili na specjalne bony po 500 złotych dla swoich nowych kolegów. 

Szkoły zadbały o to, aby klasy były przystosowane dla dzieci, które nie znają jeszcze języka polskiego. Uczniowie z Ukrainy od teraz mogą swobodnie i komfortowo poruszać się po obiektach bez obawy, że nie znajdą odpowiedniej sali, np. idąc na zajęcia. Dzieci, które nie kontynuują nauki, ponieważ ich rodzice nie wyrazili na to zgody, wciąż mają zapewnioną opiekę w szkolnych świetlicach, gdzie mogą spędzać wolny czas. 

Te niezwykłe gesty są bardzo wzruszające, a przy okazji pokazują, że w jedności siła! 

Źródło zdjęcia: http://dabrowa-gornicza.pl

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię