Konferencja naukowa — sztuka w działaniach artystów-naukowców

0
122

11 czerwca 2022 roku o godzinie 9:00 w Medusa Group na ul. Józefczaka 3 w Bytomiu odbędzie się konferencja naukowa pt. „Obywatele świata sztuki. Sztuka w działaniach artystów-naukowców”.

Istnieją Artyści, którzy na widok kodu binarnego zamykają oczy. Istnieją Naukowcy, którzy na widok obrazu abstrakcyjnego odwracają wzrok. Ale jest też grupa, która swoje pasje realizuje z powodzeniem w obydwu tych światach. Jej przedstawiciele – twórcy, filozofowie, kognitywiści – spotkali się, porozmawiali i postanowili zorganizować wydarzenie performatywne o charakterze naukowo-dydaktyczno-artystycznym.

W sobotę 11 czerwca o godzinie 9:00 nastąpi otwarcie konferencji przez dr Magdalenę Wołek, w firmie architektonicznej Medusa Group (wejście także od Rynku 21), która będzie trwała do godziny 16.30. Rozpocznie się wtedy 20-minutowa przerwa, podczas której uczestnicy przemieszczą się do CSW Kronika (ul. Rynek 26). Odbędą się tam warsztaty, prowadzone przez Joannę Bronisławską i Tymoteusza Skubisia, które potrwają do godziny 18:00.

O godzinie 11:00, 13:20 i 16:30 odbędzie się „przerwa kawowa”. 

Wydarzenie będzie miało trzy wymiary:
Pierwszym – naukowym – będzie konferencja, na której wygłoszą referaty eksperci z Universidad Anahuac, Universidad Nacional Autonoma de Mexico, Illinois University, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz studenci i doktoranci Wydziału Humanistycznego UŚ.
Drugi – dydaktyczny – utworzą warsztaty z zakresu designu, gamifikacji, improwizacji aktorskiej i muzyki.
Trzeciemu – artystycznemu – nada kształt wystawa i plenerowy koncert (w ramach XXIII Festiwalu Sztuki Wysokiej), przygotowany przez uczestników projektu.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc konieczne jest zgłoszenie chęci udziału pod adresem: obywateleswiatasztuki@outlook.com

Dokładny plan wydarzenia można znaleźć w pliku pdf: 

https://us.edu.pl/wydzial/wh/wp-content/uploads/sites/15/Bez-kategorii/Obywatele-świata-sztuki-afisz.pdf

Wydarzenie można śledzić również na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/706500827264164/?active_tab=discussion

Konferencja organizowana jest przez Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w ramach XXIII Festiwalu Sztuki Wysokiej.