Sylwia Chutnik w Katowicach

0
112

Już w sobotę 4 czerwca o godzinie 16:00 w księgarnio-kawiarni Miejscownik w Katowicach (ul. Warszawska 28) odbędzie się spotkanie z Sylwią Chutnik — autorką bestsellerowych „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii niezwykłych Polek”.

Sylwia Chutnik jest kulturoznawczynią i doktorem nauk humanistycznych, pisarką i publicystką, a także działaczką społeczną (z obszarów praw kobiet, sytuacji dzieci, praw zwierząt oraz promocji czytelnictwa i kultury) oraz wokalistką zespołu punkowego Zimny Maj. Prowadzi również podcast Radio Sylwia i Elgiebete TV.


Zadebiutowała głośnym i tłumaczonym na wiele języków „Kieszonkowym Atlasem Kobiet”, po którym opublikowała jeszcze kilkanaście książek: powieści, bajek dla dzieci, zbiorów felietonów, opowiadań i rozmów. 

„Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” to entuzjastycznie przyjmowana na całym świecie seria książek, przybliżająca dzieciom historie niezwykłych kobiet. Teraz do grona bohaterek dołącza 100 Polek! Młodzi czytelnicy będą mieli okazję poznać Martynę Wojciechowską, Simonę Kossak, Aretę Szpurę, Izabelę Czartoryską i wiele innych kobiet. Od malarek, działaczek społecznych po neurobiolożki i youtuberki — każda historia pozwala uwierzyć, że wszystko jest możliwe.

Rozmowę poprowadzi Georgina Gryboś-Szczepaniak, redaktorka Off Radio Kraków i autorka bloga Literacka Kavka.

Wydawnictwo Debit zaprasza, wstęp jest darmowy!

Publikację dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.