Koncerty letnie w Parku Roth

0
122

Raciborskie Centrum Kultury nie zwalnia tempa i rusza z kolejnym wydarzeniem – letnimi koncertami. Cykl rozpocznie się w niedzielę 24 lipca 2022 r. w Parku Roth, który po raz kolejny rozbrzmi gorącymi rytmami. Wstęp wolny!

Już 24 lipca 2022 r. o godzinie 18:30 w Parku Roth odbędzie się pierwszy Koncert Letni, wchodzący w skład cyklu, organizowanego przez Raciborskie Centrum Kultury. Zapoczątkuje go kwartet Saksoholicy, zespół założony przez absolwentów szkoły muzycznej w Gliwicach.

W trakcie koncertu wystąpi czterech muzyków, których łączy pasja do gry na saksofonie: Maciej Zieliński – saksofon sopranowy, Michał Głąb – saksofon altowy, Bartosz Głombica – saksofon tenorowy i Paweł Piec – saksofon barytonowy. Członkowie zespołu współpracują ze sobą już od kilku lat. Obecnie każdy z nich tworzy i koncertuje też we własnych projektach muzycznych z gwiazdami muzyki rock’owej, gospel oraz jazz.

W repertuarze Saksoholików znajdują się utwory wielu kultur muzycznych z różnych zakątków świata. Podczas koncertu zabrzmi romantyczne tango, gorąca samba i taneczny rag-time. Publiczność zostanie zabrana do świata nastrojowych ballad, niezapomnianych standardów muzyki jazzowej, klasycznej i muzyki filmowej. Wśród nich pojawią się między innymi aranżacje i kompozycje Macieja Zielińskiego.

Szczegóły wydarzenia można znaleźć i śledzić na Facebooku pod linkiem: https://www.facebook.com/events/3243578342562715?ref=newsfeed. Wstęp wolny!

Kolejny koncert odbędzie się w niedzielę 7 sierpnia 2022 r. o godzinie 18:00. Wystąpi na nim Joanna Skowyra&przyjaciele.

Źródło: Oficjalna strona Raciborskiego Centrum Kultury: https://www.facebook.com/RaciborskieCentrumKultury