Warsztaty taneczne z RCK

0
112

Od 5 do 8 lipca 2022 r. dzieci i młodzież mogły uczestniczyć w warsztatach tanecznych, organizowanych przez Raciborskie Centrum Kultury w ramach akcji Lato w Mieście. Jak co roku prowadziła je niezastąpiona Manuela Krzykała.

Raciborskie Centrum Kultury jak co roku, w ramach akcji Lato w Mieście, zorganizowało warsztaty taneczne. Wydarzenie przypadło na dni od 5 do 8 lipca 2022 roku. Pokaz finałowy odbył się na sali widowiskowej RCK.

Warsztaty jak zawsze prowadzone były przez instruktorkę Zespołu Tanecznego SKAZA – Manuelę Krzykałę. Zarażała ona uczestników nie tylko techniką tańca, ale również niezwykłą radością i energią.

Młodzi tancerze zostali podzieleni na trzy grupy: początkującą, średniozaawansowaną i zaawansowaną. W trakcie zajęć poznawali podstawy takich stylów jak: hip-hop, jazz i modern. Do dwóch pierwszych przez cztery dni trenowali choreografie, natomiast do modernu wystąpili na pełnej improwizacji.

Pokaz finałowy odbył się w piątek na sali widowiskowej Raciborskiego Centrum Kultury. Było to duże przeżycie dla tancerzy, zwłaszcza tych najmłodszych. Każda z grup zaprezentowała własny układ taneczny. Na koniec wszyscy poddali się muzyce i wspólnie bawili się do finałowego utworu.

Warsztaty taneczne z Manuelą Krzykałą w każde ferie cieszą się dużym zainteresowaniem. Jest to szansa dla młodych adeptów sztuki tanecznej, którzy nie tańczą w SKAZIE, ale lubią taniec. Dzięki nim mogą oni rozwijać swoje umiejętności.

Grupy starsze zasilane są głównie przez SKAZ-owiczów, którzy wciąż czują niedosyt po zajęciach od września do czerwca w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego, obozu tanecznego w Poroninie i warsztatów do projektu polsko-czeskiego, które odbyły się niedawno i chcą szlifować swój warsztat na zajęciach letnich. 

Kolejne propozycje warsztatowe RCK w ramach akcji Lato w Mieście można znaleźć na stronie: http://www.rck.com.pl/n/site/index/405-lato-z-rck-2022.html. Więcej informacji pod numerem tel. 32 412 32 40.

Warsztaty w ramach akcji Lato w Mieście odbywają się przy współfinansowaniu z Miasta Racibórz.

Artykuł powstał we współpracy z instytucją partnerską – Raciborskim Centrum Kultury.