Koncert K-ESSENCE

0
133

Już niedługo w Chorzowie odbędzie się koncert K-ESSENCE – początkującego, ale dobrze zapowiadającego się polskiego zespołu. Wokalista Bartek Księżyk, znany wam z Mam Talent, wystąpi wraz z grupą 29 lipca 2022 r. na tarasie CHCK. Wstęp wolny!

W piątek, 29 lipca 2022 r., o godzinie 18:00 w Chorzowie odbędzie się koncert K-ESSENCE. Grupa wystąpi w ramach projektu ARTYSTYCZNE TORNADO WYCHODZIMY ZE SZTUKĄ W MIASTO na tarasie CHCK. Wstęp bezpłatny.

K-ESSENCE to grupa założona przez Bartosza Księżyka, wokalistę zespołu, którego mogliśmy zobaczyć i usłyszeć podczas castingu do programu Mam Talent w Katowicach. Wykonał wtedy utwór „Bengal Tiger”, a Agnieszka Chylińska była nim zachwycona. Nic dziwnego – Bartek to utalentowany mężczyzna, mający styczność z muzyką już od dziecka. Czarujący wokal łączy z grą na instrumentach, czego nauczył się w szkole muzycznej i w domu. Na studiach założył NeLL – indie-rockowy skład, z którym, przez portal Megatotal, wydał pierwszą crowdfundowaną płytę w Polsce. Po jakimś czasie grupa się rozpadła. Bartek jednak nie poprzestał na tym i od 2013 r. zaczął rozwijać K-ESSENCE, swoje solowe przedsięwzięcie. Był również współautorem muzyki do filmu „Die Nibelungen: Siegfried”.

Singiel K-ESSENCE „Królowa Polski” zdobył listę przebojów Antyradia. Natomiast wydanie “Opium” zostało entuzjastycznie przyjęte w Radiu 357 i w regionalnych rozgłośniach Polskiego Radia.

Wyjątkowe show, jakie grupa tworzy na scenie wykracza poza ramy zwykłego koncertu, momentami zakrawając o spektakl teatralny. Dowodami znakomitej formy koncertowej zespołu niech będą ich występy na Scenie Miasta Muzyki czy niedawny koncert na Męskim Graniu.

W piątek będziecie mogli sprawdzić, czy krążąca o zespole opinia, że to jeden z najbardziej charyzmatycznych koncertowych bandów jest prawdziwa.

Więcej informacji można uzyskać, dzwoniąc pod numer tel. 32 349 78 72 lub wysyłając wiadomość mailową pod adresem: barbara@chck.pl

Projekt jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszy Promocji Kultury.