Familijny Szpil w Siemianowicach Śląskich

0
126

21 maja w Siemianowicach Śląskich odbyła się terenowa gra miejska pod patronatem Prezydenta Miasta – Rafała Piecha. 

Gra terenowa „Familijny Szpil” skierowana do siemianowickich rodzin ucieszyła się dużą popularnością. Drużyny, które musiały składać się z co najmniej dwóch pokoleń (ojciec+syn, babcia+wnuczek itd.), brały udział w specjalnych zadaniach, które podzielone zostały na trzy segmenty: część artystyczną, część sportową i część wiedzy. Pierwsza z nich odbyła się w Parku Rzęsa, druga w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji „PSZCZELNIK”, a trzecia w Parku Miejskim obok Pałacu Donnersmarcków. 

W pierwszym segmencie wydarzenia, uczestnicy brali udział w takich zadaniach jak malowanie buziek (wszyscy członkowie drużyny musieli sobie wzajemnie pomalować twarze) czy w grze „czarna skrzynka” (jeden członek drużyny musiał włożyć rękę do skrzynki i odgadnąć jaki przedmiot tam się znajduje).

Zadania, z jakimi musieli się zmierzyć zawodnicy w części sportowej, nie należały do najłatwiejszych. Na przykład zadanie o nazwie „Labirynt”, w którym członkowie drużyn musieli manewrować planszą w kształcie labiryntu z przymocowanymi sznurkami w taki sposób, aby skierować drewnianą kulkę w otwór znajdujący się na planszy, czy „Wieża z klocków” gdzie uczestnicy w swoich grupach musieli manewrować „zaczepem” na sznurkach, aby podnieść i ustawić jeden klocek na drugim w jak najwyższą wieżę.

W części wiedzy członkowie drużyn zgadywali miejsca przedstawione na starych fotografiach Siemianowic oraz odpowiadali na pytania dotyczące zrównoważonego zużycia wody w środowisku czy wiedzy o siemianowickich wodociągach.

Była to już druga edycja Familijnego Szpila. Silny wiatr nie przeszkodził w zabawie, a uczestnicy wydarzenia byli bardzo zadowoleni ze wszystkich stacji ulokowanych na terenie miasta.