II Edycja Zielonego Budżetu w Katowicach

0
108

Za realizację projektów odpowiedzialny będzie Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach.  Trzy przetargi jeszcze w tym roku będą rozstrzygane w ramach II edycji Zielonego Budżetu. Akcja ma na celu poszerzanie inicjatyw ekologicznych.

Z budżetu obywatelskiego została wydzielona pewna część środków na działania inwestycyjne. Powstanie wysp ciepła, wprowadzenie drzew i roślin to ważny krok w walce o środowisko i klimat. 

 Pierwszy przetarg właśnie ruszył, a z nim pomysły na działania takie jak likwidacja dzikiego parkingu, gdzie zostaną posadzone drzewa i krzewy. W dzielnicy Kokociniec może powstać skwer. Do jego powstania trzeba przygotować i  stworzyć nowy pas zieleni.

Na realizację wszystkich projektów w pierwszym przetargu, a jest ich 4, przeznaczono około 308 tysięcy złotych. Jeden wykonawca złożył ofertę przetargu i wycenił koszty na sumę mniejszą bo opiewającą na 303 tysiące złotych.

Coraz większe zainteresowanie  projektami oznacza zainteresowanie mieszkańców sprawami ekologii, co wpływa pozytywnie na kształtowanie się przyrody miejskiej. Zazielenienie ul. Korfantego czy remont ul. Warszawskiej to tylko część inwestycji, które mają pomóc Katowicom stać się miastem eko. 

Pierwszy raz Zielony Budżet Katowic odbył się w 2020 roku. Zgłoszone zostały wtedy projekty zarówno miejskie jak i lokalne a wszystkich zgłoszeń było 128. W następnej edycji wniosków złożonych było już 164, tym samym pokazują rosnącą popularność składania wniosków i wzięcia udziału w takim przedsięwzięciu. W tym roku zostało złożonych aż 222 projektów i to najlepiej pokazuje, że sprawami które otaczają nas na co dzień, powinien interesować się każdy z mieszkańców!

Ogłoszenie wyników odbędzie się 9 września. 

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię