Finał akcji letniej 2022

0
89

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza na wielki finał akcji letniej zaplanowany na 31 sierpnia (godzina 17:00) w Ogrodzie Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 (w przypadku deszczu – w Auli Zagłębiowskiej Mediateki). Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Akcja letnia dotyczyła wydarzenia „MOC eMOCji, czyli lato z biblioteką”, podczas którego przez ostatnie dwa miesiące przygotowano wiele atrakcji dla dzieci i nastolatków, które spędzały swoje wakacje w mieście. Głównymi tematami były uczucia, psychologia i terapia, a wykorzystywano do tego sztukę i kulturę. Przeprowadzono wiele zajęć świetlicowych, spotkań, warsztatów, spotkań, konkursów, a także zorganizowano wystawę, ciekawe wycieczki, pokazy filmowe i imprezy plenerowe. 

Podczas oficjalnego zakończenia akcji letniej przewidziano koncert Kwintetu Śląskich Kameralistów z solistą śpiewakiem z Filharmonii Śląskiej w Katowicach. Artyści chcą zaprezentować uczestnikom świat muzyki, który również jest przepełniony emocjami. Nie zabraknie utworów klezmerskich i rozrywkowych, a także instrumentów smyczkowych. Poza tym odbędzie się uroczyste wręczenie nagród dla najaktywniejszych uczestników i laureatów wakacyjnych konkursów. Dodatkowo przygotowano premierę wakacyjnego klipu „Książka – lek na całe zło”. Na sam koniec odbędzie się artystyczny happening, podczas którego dzieci złączą ze sobą wcześniej przygotowane prace plastyczne (autoportrety symbolizujące szczęśliwe, radosne i bezpieczne dzieciństwo) w jeden, wspólny łańcuch pozytywnych emocji, aby móc objąć nim cały teren wydarzenia i jego uczestników.Honorowy patronat nad letnią akcją objął Prezydent Miasta Sosnowca – Arkadiusz Chęciński. Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. Po więcej informacji i zapoznanie się ze wszystkimi partnerami i fundatorami zapraszamy na https://www.biblioteka.sosnowiec.pl/index.php/home-2/wydarzenia-zaglebiowska-mediateka/15-lato/1458-final-akcji-letniej-2022-plenerowy-koncert-wreczenie-nagrod-premiera-klipu-i-happening-31-08-2022