Kino plenerowe przy Spodku

0
117

Co można robić w Katowicach o zachodzie słońca? Oprócz odpoczynku w jakiejś przyjemnej kawiarni czy restauracji i patrzenia na zachód z tarasu widokowego przy SPODKU dobrym pomysłem będzie kino plenerowe.

Końcówka wakacji to idealny moment by w biegu znaleźć czas na jakąś przyjemność. Miasto Katowice i Spodek oferują kino plenerowe przy samej hali widowiskowej. Gdy wszystkie leżaki są już zajęte a inni siedzą na kocach, wtedy zaczyna się tworzyć prawdzie filmowy klimat. Wstęp jest całkowicie darmowy. Filmowy repertuar zawiera sporo wartościowych seansów. Film ma nie tylko bawić, zapewniać rozrywkę, ale także uczyć i zmusić widza do zastanowienia się i docenienia tego co mamy.  Projekcje, które są wyświetlane podczas seansów kina plenerowego to filmy, które otrzymały wiele nagród i w tym nawet Oscary.  

Partnerami kina plenerowego są między innymi Miast Katowice, Spodek, Uniwersytet Ekonomiczny, Antyradio czy  Międzynarodowe Centrum Kongresowe.  Kino plenerowe odbywa się już piąty raz i cieszy się ogromną popularnością, co bardzo cieszy organizatorów. Często okazuje się, że brakuje leżaków, wszystkie miejsca są zajęte! W ostatnią niedzielę odbył się kolejny pokaz o godzinie 20.30.  Dodatkowo w sobotę widzowie mieli okazję wziąć udział w secie DJ-skim, co zainteresowało oczywiście wielbicieli tańca.

Każdy Mieszkaniec Katowic i okolicznych miejscowości  powinien wybrać się chociaż raz na takie kino, by poczuć tą atmosferę. Plenerowe kino, to też świetny czas na spędzenie wolnego czasu wraz ze znajomymi  w ostatnie wakacyjne dni.

Zdjęcie: Materiały prasowe.