Gdzie dzieci mogą spędzić ferie podczas Pandemii? Kilka inicjatyw cz.2

0
150

#TematMiesiąca

Jeśli czytaliście pierwszą część artykułu, dotyczącego ferii zimowych na Śląsku, to zapewne wiecie, że wasze dzieci na pewno nie będą się nudziły! W drugiej części podajemy kilka inicjatyw, które odbędą się w Zagłębiu Dąbrowskim, ale nie tylko. Zapraszamy! 

Na początek mamy coś dla mieszkańców Sosnowca. Podczas tegorocznych ferii Teatr Zagłębia i Miejska Biblioteka Publiczna przygotowały warsztaty teatralno-literackie dla dzieci z klas od 3 do 6. Wydarzenie potrwa od 14 do 18 lutego w godzinach od 10:00 do 13:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Biblioteka Młodzieżowa (ul. Parkowa 1a). Udział jest bezpłatny. Podczas zajęć dzieci będą mogły zetknąć się z improwizacją aktorską, uruchomić ciało i emocje. Zajęcia oparte będą o picture book „Cztery zwykłe misie”, której autorką jest Iwona Chmielewska. Zgłoszenia należy wysyłać mailowo na adres: edukacja@teatrzaglebia.pl. W tytule należy wpisać: Zimowe warsztaty teatralne, a w treści imię i nazwisko oraz wiek dziecka.

źródło: biblioteka.sosnowiec.pl

W Dąbrowie Górniczej najmłodsi mogą wziąć udział w Tajemniczej Akcji Zima, organizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Dąbrowie Górniczej. Bezpłatne zajęcia rozpoczną się już 14 lutego w Bibliotece Głównej (ul. Tadeusza Kościuszki 25), a także w 17 innych filiach w mieście. Akcja potrwa do 27 lutego. Podczas warsztatów dzieci będą mogły wziąć udział w teatrze cieniu, warsztatach literacko-plastycznych, a także zajęciach naukowych czy kinie familijnym. Każdy znajdzie coś dla ciebie! Zajęcia mają przede wszystkim ukazać ciekawe tematy i pojęcia, których dzieci jeszcze nie znają, w atrakcyjnej dla nich formie zajęć. To dobra forma spędzenia wolnego czasu, podczas której dzieciaki będa mogły się dodatkowo czegoś nauczyć. 

źródło: biblioteka-dg.pl

Na koniec wspomnimy jeszcze o akcji, która będzie miała miejsce w Gliwicach i zatytułowana jest „Zimowe podróże po literaturze”. Zajęcia potrwają od 14 do 25 lutego we wszystkich filiach Miejskiej Biblioteki w Gliwicach. Dzieci będą mogły wziąć udział w zajęciach z długopisami 3D, literacko-plastycznymi podróżami z ptakami, ozdabianiem płóciennych toreb mazakami oraz warsztatach edukacyjnych.

Jak widzicie tegoroczne ferie to moc fantastycznych atrakcji dla dzieci, które dzięki zajęciom będą mogły, nie tylko spędzić aktywnie czas, ale także wiele się nauczyć. To jeszcze nie koniec! W trzeciej części artykuły — już ostatniej — podamy jeszcze kilka ciekawych inicjatyw.