40. sesja Sejmiku Województwa Śląskiego

0
91

W drugiej połowie stycznia bieżącego roku odbyła się 40-sta sesja Sejmiku Województwa Śląskiego. Jednym z tematów obrad była trwająca nadal pandemia COVID-19.

Na ostatniej sesji sejmiku radni podjęli apel w postaci uchwały, który został skierowany do mieszkańców, o szczepienie się przeciwko COVID-19 w związku z rosnąco ilością zachorowań w województwie śląskim. O wsparcie w promowaniu apelu zwrócono się do samorządu województwa, Sejmiku oraz wszystkich jednostek samorządu terytorialnego.

Jak wiemy szczepienia są naukowo potwierdzonym, a zarazem najlepszym i najbardziej bezpiecznym sposobem zapobiegania ciężkiemu przebiegowi COVID-19. To bardzo ważne, że sejmik województwa śląskiego zwraca uwagę na dalszą konieczność przyjmowania szczepień, tym bardziej, że w województwie pozostaje jeszcze dość spora grupa osób, która nie przyjęła ani jednej dawki oraz ta, która nie jest w pełni wyszczepiona. 

Jak możemy przeczytać w apelu: “Wobec narastania odsetka zakażeń szczególnie zakaźnym wariantem Omikron, apelujemy również do wszystkich już zaszczepionych dwoma dawkami o przyjęcie dawki przypominającej szczepionki, kiedy tylko będzie to ze względów medycznych wskazane, co jest niezbędne dla jak najlepszej ochrony przed tym wariantem koronawirusa”. 

Apel został podpisany przez Jana Kawuloka, Przewodniczącego Sejmiku Województwa Śląskiego. To bardzo istotne, że władza samorządowa nie pozostaje bierna w tym temacie. 

Nasza redakcja również zachęca wszystkich do przyjmowania kolejnych dawek przeciwko COVID-19. Powinniśmy pamiętać o tym, że odpowiadamy nie tylko za swoje zdrowie, ale i innych, z którymi przychodzi nam przebywać. Dzięki szczepionkom szybciej też będziemy mogli wrócić do normalności.