Gdzie dzieci mogą spędzić ferie podczas Pandemii? Kilka inicjatyw cz.1

0
267

#TematMiesiąca


Ferie zimowe już tuż-tuż! Przerwa od nauki na Śląsku potrwa od 14 do 27 lutego. W tym czasie wiele osób wyjedzie na upragniony odpoczynek. Jednak, jak zagospodarować czas najmłodszym, którzy podczas ferii pozostaną w domu? Czy istnieją jakieś inicjatywy w dobie pandemii? Przedstawiamy kilka możliwości.

Na początek coś dla mieszkańców Katowic oraz pobliskich miast! Miejska Biblioteka Publiczna organizuje “Ferie z książką!”. Z tej inicjatywy mogą skorzystać dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Akcja odbędzie się w dniach 14-19 lutego oraz 21-26 lutego. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach artystyczno-literackich i muzycznych a także zajęciach parateatralnych, seansach czytelniczych, grach literackich oraz spacerach miejskich, odwiedzając ważne miejsca w mieście. Dokładną rozpiskę wszystkich Filii, w których odbywać będą się zajęcia, znajdziecie pod linkiem:

https://mbp.katowice.pl/aktualnosci/1386-ksiazkowa-rajza-ferie-z-ksiazka

16 lutego o godzinie 11:00 rodzice wraz ze swoimi maluchami mogą odwiedzić także Muzeum Śląskie w Katowicach przy ul. Dobrowolskiego 1, które przygotowało dla nich specjalną i niezwykłą wystawę. Podczas wydarzenia dzieci wraz z opiekunami będą mogli odgadnąć, na czym może powstać odbitka graficzna, a następnie zwiedzą wystawę 11. Triennale Grafiki Polskiej. Koszt to jedyne 9 złotych (opiekunowie wchodzą za darmo).

W Bytomiu dzieci będą mogły dowiedzieć się nieco o pracy paleontologa a także zdobyć cenne informacje o dinozaurach. „Ferie nie tylko z dinozaurami” będą się odbywać od 15 do 26 lutego o godzinie 12:00 w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu przy p. Jana III Sobieskiego 2. Koszty pojedynczych warsztatów to 12 złotych. Podczas warsztatów dzieci wyruszą w podróż w czasie i zapoznają się z prehistorycznymi dziejami naszej planety. Wybór zajęć jest spory, ponieważ każdy dzień stanowi osobny blok, a zatem każdy znajdzie coś dla siebie. By, zapisać dziecko na zajęcia należy zadzwonić do Działu Edukacji pod numer telefonu: 32 281 82 94.

źródło: muzeum.bytom.pl

To na tyle w części pierwszej naszego feriowego rozkładu jazdy! Zapraszamy do przeczytania drugiej części naszych propozycji, w której skupimy się na tym, co dzieciaki mogą robić przede wszystkim w Zagłębiu Dąbrowskim. 

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię