Forum Młodych: Młodzi mają głos!

0
102

dOPAmina Lab, czyli dąbrowska organizacja pozarządowa we współpracy z grupą dzieci i młodzieży „Pomoc na Maxa” zorganizowało Forum Młodych pod hasłem przewodnim: „Młodzi mają głos!”. W rolę ekspertów wcielili się młodzi ludzie, których omawiane problemy dotyczą najbardziej. 

Forum Młodych: Młodzi mają głos! to wydarzenie, które odbywa się przez cały miesiąc, aż do 30 kwietnia. Wydarzenia są organizowane głównie online. Całe wydarzenie skupia się na tematach związanych z partycypacją dziecięcą i młodzieżową, prawami dzieci i młodzieży oraz wyzwaniami, na jakie napotykają w życiu oni i ich bliscy. Tematy omawiane są podczas rozmaitych warsztatów oraz debat, gdzie młodzież może swobodnie dzielić się swoimi poglądami i potrzebami.

Wydarzenie jest podzielone na kilka paneli dyskusyjnych, podczas których uczestnicy mogą porozmawiać na tematy związane z edukacją, sprawami uczniowskimi, emocjami, zdrowiem psychicznym, wsparciem psychologicznym, a nawet TikTokiem. W spotkaniach udział wezmą m.in. dziennikarka Justyna Suchecka, Łukasz Korzeniowski ze Stowarzyszenia Umarłych Statutów, czy Angelika Friedrich, założycielka Nastoletniego Azylu. 


Po wydarzeniu głównym 10 kwietnia, jakim jest Forum Młodych Online, będzie okazja wziąć udział w jeszcze wielu ciekawych inicjatywach. 20 kwietnia od godziny 18:00 do 19:30 odbędzie się Młodzieżowa kafejka online „Samoregulacja w życiu dziecka i nastolatka” z udziałem Joanny Sajdak, facylitatorki z Programów Rozwojowych z Końmi Ku Sobie. Kolejne wydarzenia odbędą się 21, 26, 28 oraz 29 kwietnia. Zachęcamy do odwiedzenia portali Dąbrowy Górniczej, na którym znajduje się szczegółowy harmonogram wydarzeń oraz informacje o zapisach: 

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię