Festiwal Sosnowieckie Dni Muzyki Znanej i Nieznanej

0
93

Od wtorku 19 do niedzieli 24 kwietnia w Sosnowcu odbędzie się szereg koncertów związanych z XXI Festiwalem Sosnowieckie Dni Muzyki Znanej i Nieznanej. Udział wezmą muzycy z całego świata.

Koncerty będą odbywały się w Kościele Ewangelicko – Augsburskim przy ulicy Stefana Żeromskiego 1 w Sosnowcu, a wstęp jest bezpłatny. 

W pierwszym dniu festiwalu można będzie wysłuchać klasycznej muzyki Jana Sebastiana Bacha i Georga Händela w wykonaniu kwartetu Sonos, w składzie: Małgorzata Hlawsa – flet, Marta Huget-Skiba – skrzypce, Anna Grzybała – altówka i Joanna Urbańska-Mikszta – wiolonczela. 

W następnych dniach będzie można usłyszeć występy: Chóru Chłopięcego Pueri Cantores Sancti Nicolai pod batutą księdza Stanisława Adamczyka i Bożeny Wojciechowskiej, Chóru kameralnego Risonanza Continua pod dyrygenturą Adriana Lewandowskiego i czeskiej sopranistki Marianny Gelenekyovej.

Celem organizatorów Festiwalu jest przygotowanie koncertów, które będą odpowiadały wrażliwości, a także potrzebom muzycznym mieszkańcom Sosnowca i całego regionu. Wydarzenie ma ambitny charakter, jest realizowane na najwyższym poziomie, a występują na nim najwybitniejsi artyści krajowi i zagraniczni. Festiwal cieszy się uznaniem, co potwierdza lista artystów i zespołów artystycznych, którzy wystąpili na sosnowieckiej scenie. Utwory, które są wykonywane przez muzyków, cieszą się niezwykłą popularnością wśród melomanów. W tym roku miłośnicy muzyki będą mogli wysłuchać: muzyki jazzowej, popularnej, flamenco czy nawet gospel. 

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.sosnowieckiednimuzyki.pl

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię