Aktywuj się w Ligocie

0
144

W ramach projektu Aktywuj się w Ligocie zaplanowano różne wydarzenia sportowo-kulturowe, których celem jest integracja lokalnej społeczności, mieszkańców dzielnicy Ligota-Panewniki. Już 24 kwietnia odbędzie się pierwsze z zaplanowanych wydarzeń – bieg wokół Uroczyska Buczyna.

Mieszkańcy Osiedla Kokociniec i Sadyba, Stowarzyszenie w Kręgu Natury, Stowarzyszenie Kuźnia Inicjatywy Obywatelskiej i Osiedle Franciszkańskie wspólnie podjęli inicjatywę, aby zaktywizować i zintegrować lokalne środowisko. Ligota-Panewniki to jedna z największych dzielnic Katowic – zarówno biorąc pod uwagę powierzchnię (12 km2) jak i liczbę mieszkańców (32 tys.). Jest to teren pełen pięknych lasów, czy stawów, a także bogaty w infrastrukturę sportowo-rekreacyjną. Inicjatorzy postanowili wykorzystać tę piękną scenerię i zorganizować cykl wydarzeń pod hasłem Aktywuj się w Ligocie.

Pierwszym zaplanowanym wydarzeniem jest bieg na Kokocińcu o dystansie 5 lub 10 km. Udział mogą wziąć zarówno biegacze, jak i miłośnicy nordic walking. Bieg wokół Uroczyska Buczyna rozpocznie się o godzinie 11:00 24 kwietnia. O godzinie 10:45 zostaną przeprowadzone dwa biegi dla najmłodszych uczestników, których dystans będzie wynosił 200 i 400 m. Do organizacji tej inicjatywy zaproszono Stowarzyszenie w Kręgu Natury. 

Kolejnymi partnerami wydarzenia są radny Rady Miasta Katowice – Dawid Kamiński, aktywny sportowiec i biegacz, a także propagator aktywności fizycznej wśród mieszkańców Katowic oraz TDJ Estate – inwestor Osiedla Franciszkańskiego, który często wspiera lokalne inicjatywy.

Zapisów na bieg można dokonać na stronie: https://dostartu.pl/aktywuj-sie-w-ligocie-bieg-i-marsz-nordic-walking-v6883

Więcej informacji na https://kokociniec.pl/inicjatywa-mieszkancow-osiedla-kokociniec-i-sadyba

Źródło zdjęcia: kokociniec.pl